Як дізнатися, чи є борг, щоб уникнути блокування банківського рахунку

10152
коментарі відсутні

Як дізнатися, чи є борг, щоб уникнути блокування банківського рахунку

Кожна людина має знати, як дізнатися, чи є борг за житлово-комунальні послуги, чи сплачені аліменти або якісь штрафи (наприклад, за порушення правил дорожнього руху). Це потрібно для того, щоб кошти на банківському рахунку не були арештовані в автоматизованому режимі. При цьому йдеться не про автоматичне списання коштів.

Чому може відбуватися блокування?

«Набув чинності наказ Мін’юсту, відповідно до якого автоматичний арешт може бути розповсюджений на будь-яку категорію стягнень: це і штрафи, заборгованість із комунальних послуг, заборгованість за кредитом. Але це не стосується автоматизованого стягнення заборгованості, це лише виключно щодо арешту коштів», — розповів старший юрист Юридичної групи LCF Денис Спєров в ефірі Радіо НВ.

Варто зазначити, що сьогодні ця процедура не є складно. Взаємодія між виконавцями і банками відбувається не тільки завдяки поштовим зв’язкам, а й в електронному вигляді.

Наприклад, хтось не сплатив штраф за перевищення швидкості, комунальні послуги або заборгував аліменти. Цей факт має бути підтверджено відповідним рішенням суду або іншим органом (посадовою особою). У разі неповернення коштів боржником долучається Державна виконавча служба або приватні виконавці, які можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Спрощено було саме цю процедуру комунікації між виконавцями та банками.

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» вже проводить роботи з доопрацювання програмного забезпечення АСВП у напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника. Я тільки запрацює це програмне забезпечення повноцінно, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них. Таким чином накладати арешт можна буде винятково на 1 рахунок боржника в одному банку. (наразі арешт накладається на всі рахунки в різних банківських установах). Тож, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися.

Важливо! Усе це може відбуватися виключно у разі відкриття виконавчого провадження.

Як дізнатися, чи є борг і не отримати неприємний сюрприз у вигляді арешту коштів?

Існує кілька платформ, на яких можна самостійно перевірити, чи маєте ви борги.

Це може бути:

  • Єдиний реєстр боржників;
  • портал Онлайн-будинок юстиції;
  • електронний сервіс державних послуг Дія;
  • Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП).

(За матеріалами Міністерства юстиції).


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика