Борис Джонсон долучився до допомоги аграріям і фермерам України

Велика Британія вже зараз шукає можливості для подальшого сприяння розвитку українського агросектору. А колишній прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон долучиться до допомоги українським аграріям.

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР)

Під час зустрічі голови ВАР Андрія Дикуна із екс-очільником Британського уряду Борис Джонсон нагадав, що його країна постійно підтримує Україну, і не тільки у військовій сфері. Раніше було докладено багато зусиль, щоб почала діяти «зернова угода».

Сьогодні Британія шукає можливості для подальшого сприяння розвитку українського агросектору. І це може бути «свого роду ленд-ліз, який американці зробили під час війни, щоб допомогти Великій Британії та німцям».

«Світ потребує, щоб Україна виробляла більше їжі. Нам потрібно більше калорій в Африці. Це справжня проблема. Я буду розглядати різні можливості, але вважаю, що це має бути проєкт, створений у співпраці з іншими урядами. Нам знадобиться загальний фонд для підтримки українського сільського господарства у важкі часи, але з розумінням того, що врешті-решт ці кошти будуть повернуті. Тобто, це свого роду ленд-ліз, який американці зробили під час війни, щоб допомогти Великій Британії та німцям», – сказав Джонсон.

Читайте також: В Україні запустили Державний аграрний реєстр для підтримки фермерів

Своєю чергою, Дикун наголошує, що Україні потрібен фонд, який буде збирати фінанси для допомоги конкретним фермерам, які втратили свої господарства. Вкрай важливо перезапустити в довгостроковій перспективі агропідприємства у Харківській, Херсонській, Миколаївській областях та інших деокупованих регіонах. А для цього потрібні мільярди доларів.

Голови Всеукраїнської аграрної ради зазначив, що аграріям потрібні трактори, комбайни, українським молочним фермам – корови тощо. Це якщо не казати про більш конкретні речі, яких сьогодні потребують фермери.

«Я не кажу про виключно гроші, фермери потребують і конкретних речей, а також агросектор гальмує проблема розмінування полів. В Україні більше 300 тис. гектарів землі заміновано, їх відновлення займе багато років. Нам потрібно знайти гроші, щоб найняти, наприклад, британські компанії, які є професіоналами в розмінуванні, і попросити їх якнайшвидше розмінувати сільськогосподарські землі. Українським аграріям також потрібні генератори енергії, і Великобританія є однією з країн, де їх виробляють», – додав Дикун.

Результатом зустрічі стала домовленість про надання українською стороною детального звіту про стан і першочергові потреби аграрної галузі та подальшого продовження перемовин.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies