Бунт, заручники та штурм СІЗО: правоохоронці провели навчальну спецоперацію
Затримані вчинили бунт у внутрішньому дворі, а всередині спецустанови захопили заручника – поліцейські, спецпризначенці КОРДу, роти поліції особливого призначення, співробітники СІЗО №7, військовослужбовці Нацгвардії України та патрульні об’єднали зусилля, аби навести лад та звільнити полонених з мінімальними втратами. Навчання пройшли в умовах, максимально наближених до реальних.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Поліцейський офіцер громади завжди поруч. Як це працює на ділі
Поліцейські офіцери громад на Донеччині героїчно тримають стрій та несуть службу під обстрілами та в небезпеці. Подекуди доводиться знаходити вихід у надзвичайних ситуаціях: від зупинки кровотечі до допомоги породіллю.
Зупинили кровотечу після ампутації
Раптовий обстріл посеред дня розпочався в місті Миколаївка в середні червня. Того дня на службі були поліцейські офіцери Миколаївської громади Максим Коваленко та Гаврик Дмитро. Як тільки артилерія вщухла, поліцейські вийшли зі сховища та відразу відправились до епіцентру вибухів. Ворог поцілив у п’ятиповерхівку в центрі міста, яка в 2014 році вже зазнала руйнувань під час бойових дій.
На допомогу оперативно прибули інші поліцейські – Микола Гінк, який тільки зранку звільнився зі зміни та Костянтин Міщенко з конвойної служби. Усі приступили до обстеження території та будинку, бо треба було надати допомогу постраждалим.
Від людей на вулиці поліцейські дізнались про пораненого чоловіка ,який знаходиться в своїй квартирі. Потрапити до помешкання не було проблемою – через обстріл всі двері позносило. У потерпілого була ампутована рука, він стікав кров’ю. Довелось діяти рішуче. Тим більше швидка відмовилась їхати зі Слов’янська, хвилюючись через повторення обстрілів. А чекати не було можливості, людина могла померти через втрату крові.
Усі поліцейські офіцери громад пройшли курс першої домедичної допомоги. Максим Коваленко правильно наклав турнікет, разом з колегою упевнились, що інших пошкоджень немає і чоловіка можна транспортувати. Вільний екіпаж миттєво відвіз пораненого до лікарні у Слов’янськ. Так вдалось врятувати життя людині.
Допомогли вагітній встигнути на пологи
Поліцейські офіцери Андріївської громади допомогли вчасно дістатись пологового. У жінки почались перейми, а пізно ввечері знайти машину, аби доїхати до міської лікарні, в селі не змогли. Саме тому звернулись до офіцера громади Василя Будовського.
У лічені хвилини Василь Будовський разом з напарником Артемом Тимофєєвим були біля будинку цієї родини. З собою взяли фельдшера та аптечки – раптом пологи почались би в дорозі, бо їхати до Покровська аж 90 км.
Поки швидко їхали до пологового темними прифронтовими дорогами, згадали все, що вчили на курсах домедичної допомоги. Водночас треба було контролювати безпекову ситуацію, бо найчастіше ворог завдає удари саме вночі.
До пологового встигли вчасно, жінка вже в лікарні під наглядом медиків народила хлопчика. Святослав став четвертою дитиною в родині, у нього ще троє старших братів.
Повернутись додому породілля також допомогли поліцейські офіцери громади. А також привезли набір для немовляти в якості гуманітарної допомоги.
Поліцейські офіцери Андріївської громади самі не родом з цього села. Василь Будовський – переселенець з Єнакієвого. Офіцером Андріївської громади став півроку тому. Від громади йому виділили будинок, де він оселився разом з родиною. Не так давно до нього доєднався маріупольський поліцейський Артем Тимофєєв.
Вивезли багатодітну родину з-під обстрілів
У селі Олександрівка Черкаської громади живе велика родина з 19 людей. Це вісім дорослих та 11 дітей – усі чотири покоління живуть по сусідству. Найменшій дитині – лише рік.
Джерело: Поліція Донецької області
Виїжджати не хотіли до останнього. У двір будинку родини з 7 дітьми влучила ворожа ракета з касетними боєприпасами. У результаті – пробита хата та господарчі споруди, вщент вигоріле поле поруч. Сім’я врятувалась тільки тому, що пішли до родичів у сусідній будинок.
Джерело: Поліція Донецької області
До того велика родина залишалась вдома, бо мала в селі домашнє господарство. Після влучання ракети худобу роздали сусідам та звернулись до поліцейських за евакуацією.
Джерело: Поліція Донецької області
Поліцейські офіцери Черкаської громади разом із головою громади та волонтерами організували безпечний виїзд родини, а також домовилися про прихисток. Переселенців прийняла одна з громад Хмельниччини, де для великої сім’ї виділили комфортний двоповерховий будинок.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Луганщині розвивають мережу поліцейських станцій
В рамках реалізації проєкту Національної поліції України «Поліцейський офіцер громади» правоохоронці разом з місцевою владою створюють у громадах поліцейські станції. Протягом січня в Луганській області відкрилося сім сучасних поліцейських станцій нового формату.
Віднині жителям Коломийчиської, Марківської, Біловодської, Старобільської, Шульгінської та Троїцької територіальних громад не доводиться звертатись до районного чи міського підрозділу Нацполіції, щоб отримати допомогу від правоохоронців.
Поліцейський офіцер наділений повноваженнями самостійно приймати повідомлення громадян, консультувати з правових питань, надавати допомогу у вирішенні будь-яких проблем, які виникають у мешканців громади. До того ж, він не тільки несе службу в їхній громаді, а й мешкає в ній, тому і добре знайомий із ситуацією.
Відкриття сьомої поліцейської станції, яка стала першою у Сєвєродонецьку, відбулося 28 січня. В ній працюватимуть три дільничних офіцера поліції і працівник ювенальної превенції, повідомляють у Луганській Облдержадміністрації.
«Крім основних функцій дільничні офіцери будуть також наділені повноваженнями проведення першочергових слідчих дій по злочинам нетяжкої і середньої тяжкості», – говориться в повідомлені.
Як зазначив голова Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк, відкриття у місті поліцейської станції вирішить одразу декілька задач – перш за все забезпечить доступність населення до поліції і сприятиме підвищенню громадської безпеки, а також створить комфортні умови праці для співробітників поліції.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Шерифи» в Миколаївській громаді стали до роботи
На Донеччині реалізується проєкт «Поліцейський офіцер громади». У восьми громадах службу несуть 15 поліцейських.
З карного розшуку – в офіцери громади
Микола Гінк – поліцейський офіцер Миколаївської громади. Йому двадцять вісім, понад шість років працював у карному розшуку в Слов’янському поліцейському відділі. Коли на Донеччині оголосили старт проєкту «Поліцейський офіцер громади», вирішив спробувати.
«Я сам місцевий, з Миколаївки, отже, до місця роботи нема потреби їхати до іншого міста. Відбір був складний, на три вакансії поліцейських офіцерів для Миколаївської громади було 15 бажаючих. Здавали тести на законодавство, знання засад місцевого самоврядування, фізичну підготовку. Навчання проходили в Дніпрі. Окрім українських офіцерів, нас вчили партнери з канадської поліції».
У громаді чекали поліцейських
З листопада поточного року Микола разом з двома колегами почав обслуговувати територію Миколаївської громади. Двоє поліцейських працюють безпосередньо в місті, третій – в сільській частині громади. Але поліцейські замінюють один одного та підключаються за потреби допомоги.
За гроші з місцевого бюджету привели до ладу два поліцейські відділення – в місті Миколаївка та Рай-Олександрівка. Виділяють гроші на паливо. Поки поліцейським не видали автівки, місцева рада придбала автомобіль та надає його в оренду для користування поліцейським офіцерам громади.
За словами голови Миколаївської громади Олександра Гадяцького, постає питання відкриття відділення в Райгородку – селище приєдналось до Миколаївської громади у жовтні поточного року, після місцевих виборів.
Нове відділення для Райгородка
Райгородок знаходиться з іншого боку Миколаївської громади, ніж інша сільська територія. Територія колишньої Райгородоцької ради витягнута. Колишній селищній раді були підпорядковані 4 населені пункти, де проживають 5 тисяч жителів, територія – 20 тисяч гектарів земель. Тягнеться від границі з Краматорською громадою з одного боку та Лиманською громадою з іншого боку.
Дільничний офіцер поліції, за яким закріплений Райгородок, підпорядкований райвідділу поліції, його залучають до інших задач, до рейдів або чергування. Складно працювати за таких умов безпосередньо в селищі, до того ж, нема службової автівки, розповідає голова Миколаївської громади.
«Тут обов’язково потрібне відділення, будемо планувати в бюджеті гроші. Є варіанти з приміщенням, де розмістити відділення. Зробимо ремонт, купимо меблі та забезпечимо паливом. Автомобілем укомплектує управління поліції», – коментує Олександр Гадяцький.
Шериф у громаді
На думку голови Миколаївської громади, це перспективна форма діяльності поліцейських, які повністю націлені на превентивну роботу з населенням. Вони не мають залучатись до спільної роботи поліції, до чергувань у центральних відділах. Їхня робота – на території, де вони знаходяться.
Наступний крок – можливість придбання службового житла для поліцейських, аби вони жили там, де працюють. Наразі двоє поліцейських офіцери Миколаївської громади живуть у сусідньому Слов’янську.
«Коли дійдемо, що з місцевого бюджету навіть заробітну платню будемо сплачувати офіцеру громади, виконавчі органи з повною відповідальністю вимагатимуть повної віддачі на території громади. Це такий шериф громади», – каже Олександр Гадяцький.
Телефонують на мобільний, а не 102
Хоча робочий день у Миколи Гінка та його колег за штатним розкладом з 9 ранку до шостої вечора, на зв’язку поліцейські офіцери громади цілодобово. Виїжджають на виклики, спілкуються з населенням, патрулюють увечері та вночі територію громади. Микола каже, що більше телефонують уже офіцерам громади, аніж на 102.
Номери телефонів повідомляли місцевим жителям усіма зручними способами. Поліцейські офіцери завжди на зв’язку: писали в соцмережах, повідомляли під час особистих зустрічей, роздавали візитки.
«Скандали між сусідами, непорозуміння в школах, дрібні крадіжки в магазинах, у дворі – з такими питаннями розбираємось. Плануємо створити групу громади, куди люди зможуть повідомляти про правопорушення», – розповідає Микола Гінк.
На новенькому автомобілі
Чекають поліцейські офіцери громади на автівки. Частина громад уже отримали транспорт, Миколаївська – на черзі.
Шість ключів від нових автомобілів від Нацполіції першими отримали поліцейські офіцери громади селища Новотроїцьке, Званівської сільської громади, Черкаської та Олександрівської селищних громад, Лиманської та Соледарської міських громад.
Переданий транспорт укомплектований всіма необхідними для роботи інструментами. Дев’ять поліцейських офіцерів громад невдовзі також отримають службові авто, які вже придбані та передані Нацполіції України в рамках міжнародної допомоги Посольством США в Україні.
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Як працюють поліцейські офіцери громади у Миколаївці
Три поліцейських офіцера громади працюють у Миколаївці з листопада цього року. Нині вони 24 години, 7 днів на тиждень, мають знаходитися у громаді та реагувати на будь-які виклики мешканців.
Подробиці дивіться у відео.
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Центр безпеки громадян в Андріївській ОТГ
Центр безпеки громадян в Андріївській ОТГ відкрили у серпні цього року. Нині тут знаходиться місцева пожежна команда, створена понад 10 років тому, а також у майбутньому тут буде й поліцейський офіцер громади. Дивіться, як все влаштували та які мають плани на майбутнє.
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!