Єдина Україна

Черкаська молодь з порушенням слуху навчають жестовій мові своїх однолітків 

179595
коментарі відсутні

Молодь з порушенням слуху в Черкасах долає комунікаційні бар’єри зі своїми однолітками. Вихованці Черкаського навчально-реабілітаційного центру «Країна добра» створили Community centre «Все можливо», де навчають усіх охочих жестовій мові. Реалізувати такий проєкт вдалося за підтримки глобальної інноваційної програми «UPSHIFT». Подробиці дивіться у відео. 

Вихованець Черкаського навчально-реабілітаційного центру «Країна добра» Денис під час інтерактиву за допомогою жестів пояснює симптоми хвороби. У ролі лікарів-імунологів – учасники заходу, які прийшли на відкриття Community centre «Все можливо». Цей простір створили у «Країні добра» його вихованці. Тут молодь влаштовує воркшопи з навчання студентів жестової мови.  

Воркшоп, коли проводили, було цікаво. Студентам дуже хотілося навчитися більше жестів. Просили, давайте ще, ще і ще жести вчить, хочуть у майбутньому більше жестами спілкуватися. І зараз спілкуємося з деякими студентами. – Денис Некоз – учасник команди «Все можливо»

Проєкт, який був створений командою «Все можливо», покликаний. Адвокатувати людей слабочуючих і навчити жестовій мові тих, хто чує добре для налагодження комунікації.  – Ганна Суркова – менторка «UPSHIFT»

Четверо вихованців «Країни добра» об’єдналися у команду з назвою «Все можливо» та стали учасниками глобальної інноваційної програми «UPSHIFT». Завдяки ній і вдалося створити ком’юніті центр та провести серію воркшопів. Крім цього, команда популяризує навчання жестовій мові у соціальних мережах. Зокрема для цього у партнерстві з Антикризовим медіа-центром записує відео. 

Партнерами, які реалізують «UPSHIFT» на Черкащині, стала громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля». Торік команда працювала тільки в Кіровоградській області, а цьогоріч розширила географію до всієї України. На «UPSHIFT» молодь має запропонувати проблему, яку бачить у своїх громаді, та у процесі навчання знайти її рішення.

Це три-чотири місяці, які команди мають від того, як вони подали заявку, відвідали навчальний захід – буткемп, там розробили свою проєктну ідею, створили заявку проєктну, отримали фінансування. – Олександр Кашлаков – голова ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля»

В одній хвилі беруть участь 10 команд. Глобальну інноваційну програму «UPSHIFT» підтримує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Уряд Японії.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також