Майже половина переселенців у Києві живе за межею бідності

51315
коментарі відсутні

40% внутрішньо переміщених осіб у Києві перебувають за межею бідності та вимушені економити на їжі. Такі дані озвучили під час відкритого засідання Ради ВПО при Київській МВА. Дослідження провели серед майже 2500 переселенців, які мешкають у столиці. Які потреби мають ВПО у Києві – дивіться у відео.

Понад 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб офіційно зареєстровані у Києві. Основні проблеми, з якими стикаються переселенці у столиці – житло, працевлаштування та соціальні послуги. Майже 80% внутрішньо переміщених осіб мешкають в орендованому житлі. Такі дані дослідження серед переселенців у Києві оприлюднили на відкритому засіданні Ради ВПО при Київській МВА.

40% ВПО в Києві перебувають за межею бідності і вимушені економити навіть на харчах. Це жахливо. 30% мають змогу купити харчі, але не мають змоги задовольнити інші потреби. 22% справляються з поточними потребами, але не можуть заощаджувати, — Ольга Алтуніна, голова Ради ВПО у Київській МВА

Третина переселенців, які мешкають у Києві, хочуть повернутися додому після закінчення бойових дій. Крім цього, внутрішньо переміщені особи у столиці мають такі ж самі пільги як і кияни завдяки міській цільовій програмі. Водночас у київській адміністрації зазначили, чого їм не вистачає для ефективної інтеграції переселенців.

Нам не вистачає програми загальнодержавної тому, що стратегія, так це стратегія, це добре. Але програма, яка б давала можливість громадам напряму розуміти, що фінансує держава, за що відповідають органи місцевого самоврядування також має значення, — Марина Хонда,  заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

В офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини напрацювала 53 рекомендації щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб. З них майже всі виконали. Нині в роботі мають одну.

Ми запустили процес робочої групи напрацювання спеціального закону України, який би визначив, хто є такий постраждалий чи постраждала внаслідок збройної агресії, які механізми компенсації, — Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Нині в Україні офіційно зареєстрованих майже 5 млн ВПО.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також