Червневі сесії ГОЛОСів про працевлаштування, комунальні послуги, реінтеграцію
У червні ГОЛОСи говорили про місцеві проблеми працевлаштування, комунальні послуги та більш глобальне питання – реінтеграцію розділених на даний момент частин Донецької і Луганської областей.
ГОЛОСи про ринок праці
У першій червневої сесії взяли участь люди різного віку, що мешкають на підконтрольній (40%) і непідконтрольній (60%) України територіях. Причому, велика частина учасників (65%) вимушені мігранти або змінювали місце проживання протягом попередніх 3 років.
Половина респондентів ствердно відповіли на питання про існування проблем з працевлаштування. 25% вважають, що проблем немає і роботу можна завжди знайти. Проте, тільки 20% вказали, що працюють по своїй спеціальності. 20% офіційно безробітні та перебувають на обліку в Центрі зайнятості. 80% респондентів мають диплом про закінчення ВУЗу, а 13% – середню спеціальну або технічну освіту.
Після закінчення сесії ми запитали, що слід зробити для вирішення проблем з працевлаштування. Що думають Голоси:
- Создавать рабочие места.
- Искать лучше.
- Работать там, где спрос.
ГОЛОСи про комунальні послуги
Майже всі респонденти, що відгукнулися на запрошення до сесії про комунальні послуги, проживають на території, підконтрольній Україні.
Що говорили про труднощі в отриманні комунальних послуг:
- Постоянные перебои с электроэнергией.
- Наплевательское отношение со стороны ЖЕКов и местных властей.
- Часто нет света.
- Постоянно отключают электричество.
- Только рост цен на комуналку.
Відсутність труднощів з оплатою відзначили близько 20%, решта коментували:
- Уходит пол зарплаты.
- Пенсии только на нее и лекарства хватает.
- Бесконечные бабки в очередях. Приходишь утром, а уходишь стариком.
Але на питання про те, наскільки складно отримати субсидію, учасники або не відповіли, або зазначили, що не мають в ній потреби та вони не цікавилися її отриманням.
Думки ГОЛОСів про те, що необхідно зробити для вирішення проблем у комунальній сфері:
- Закончить войну.
- Отремонтировать наконец станцию.
- Прекратить поднимать цены.
- Уехать из страны.
- Чтобы наступил мир.
ГОЛОСи про реінтеграцію
Точного покрокового опису процесу реінтеграції окупованих територій на даний момент не можуть дати ані політики, ані пересічні громадяни. Тема, що порушується в останні кілька місяців, піднімає більше спірних питань, ніж пропонує конструктивних рішень. Закон, прийнятий в січні 2018 року, який називають «законом про деокупацію», теж не містить чіткої дорожньої карти по реінтеграції непідконтрольних частин Донецької і Луганської областей.
Ми вирішили запитати у ГОЛОСів, що вони розуміють під цим терміном, але більшість респондентів не змогли що-небудь відповісти. Наводимо декілька більш цікавих відповідей із зазначенням місця проживання респондента (підконтрольна Україні територія – ПТ, непідконтрольна – НВТ):
- Возвращение Донбасса в состав Украины (ПТ).
- Прекращение войны (ПТ).
- Повод для еще большего отмыва бабок (ПТ).
- Прямая военная агрессия (НПТ).
- Возвращение подконтрольных территорий к полноценной жизни в составе Украины (НПТ).
- Возвращение нас в правовое поле Украины (НПТ).
До початку сесій спілкування прийняття закону про реінтеграцію вважали за доцільне 13,5%, негативно до нього ставилися 40%, решта вагалися висловити однозначне ставлення. У підсумкових анкетах, які зазвичай заповнюють найактивніші учасники, статистика трохи змінилася: 44,5% не вважають прийняття закону за доцільне, 44,5% не впевнені, і тільки 10% його підтримують.
Ми вдячні всім учасникам за висловлену думку і участь в проекті. Ваш ГОЛОС буде почутий!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] Червневі сесії ГОЛОСів про працевлаштування, комуналь… […]
[…] Статья на украинском языке […]