30 квітня в Україні офіційно завершиться антитерористична операція на Донбасі, що триває вже 4 роки та згідно з Законом України про деоккупацию Донбасу розпочнеться операція Об’єднаних сил на чолі з командувачем і Об’єднаним штабом. Про це розказав міністр оборони України Степан Полторак у інтерв’ю BBC News Україна.
За його словами оборонне відомство вже підготувало «органи військового управління, які будуть виконувати завдання в Донецькій і Луганській областях». «Були проведені навчання, здійснюється передислокація органів військового управління, заміна частин і підрозділів, реструктуризація військових частин та їх заміна», – пояснив міністр.
За словами Степана Полторака, нещодавно призначений командувачем збройних сил Сергій Наївши буде керувати всіма силами оборони: ЗСУ, СБУ, Нацгвардією, поліцією та прикордонниками. Його основне завдання – звільнити територію від окупантів і захистити територіальну цілісність України.
Також міністр підкреслив, що подальші дії ЗСУ та їхня чисельність будуть залежати від ситуації та прийнятих рішень. «Якщо на першому етапі це буде операція по стабілізації ситуації, то, на мою думку, буде достатньо тієї кількості, яка є на сьогодні. Якщо ситуація ускладниться або буде прийнято рішення про звільнення території, тоді, звичайно, й кількість особового складу необхідно буде збільшувати».
«ЗМІ» самопроголошеної ДНР поспішили трактувати це як підготовку до наступу ЗСУ.
Тим часом Посол США в Україні Марі Йованович розповіла, що у спецпредставника США з питань України Курта Волкера є план по деокупації Донбасу.
«Коли ми дивимося на смерть і руйнування, викликані силами, якими керує Росія в останні чотири роки, ми хочемо допомогти знайти рішення. … Посол Курт Волкер керує нашими зусиллями в спробі працювати не тільки з росіянами, але й з Україною та з однодумцями, насамперед із партнерами Нормандської четвірки” – Францією та Німеччиною», – зазначила Йованович.
На її думку, дане питання вже було піддано ретельному обговоренню з представниками Російської Федерації: «тому у нього, очевидно, є план, він працював із росіянами над цим, і ми очікуємо відповіді від росіян. Ми ще не отримали цієї відповіді. Таким чином, я думаю, що наступний крок за Росією», – додала посол США.
У свою чергу український військовий експерт, директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський бачить лише один шлях для звільнення Донбасу.
Він повідомив, що повернути Донбас можна одним способом: ввести миротворців на кордон Росії та України. Але зробити це можна за однієї умови: необхідно домовитися з Росією. На його думку, миротворці можуть зайти на кордон тільки з боку Росії, а без згоди Кремля цього не станеться.
«Згода Росії необхідна не просто для введення миротворчої місії, а для ефективного виконання її мандату, тому санкціями її тиснуть і підводять до цієї згоди. Альтернатива миротворцям є, але поки що стратегія з цього питання недостатньо опрацьована. Українській стороні необхідно вже зараз розробляти стратегію реінтеграції Донбасу з урахуванням інтересів України і готуватися до компромісів з Росією», – зазначив Сунгуровський у інтерв’ю виданню «Апостроф».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!