Чому потрібна медична реформа, що зміниться для пересічного громадянина – просто про складне
Навіть під час військових дій на Донбасі пересічного українця бентежить не його особиста безпека, а здоров’я – такі дані опитування навела Тетяна Соловйова, член Всеукраїнської організації “Журналісти проти корупції” (голова осередку), медіатор ГО “Ла Страда-Україна”, депутат Новопсковської районної ради в Луганській області під час прес-клубу, якій відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
“Опитування свідчить, що більшість громадян не задоволена існуючим станом охорони здоров’я. Про те й зміни, які пропонує медична реформа, сприймаються із застереженням, або зовсім негативно – як зі сторони суспільства, так і влади та медичної спільноти. Тому так важливо розуміти, в чому полягають головні новації реформування та що після їх імплементації відчує пересічний громадянин”, – зазначила Тетяна Соловйова.
Перш за все, існують вагомі причини для негайного впровадження змін:
– Система охорони здоров’я України не змінювалася з 1991 року, з набуття Незалежності і влада не мала ні інтересу, ні мотивації для змін.
– Система медичних закладів дуже розгалужена ще з радянських часів і нівелює потреби населення у сфері здоров’я.
– Ігнорування міжнародних тенденцій модернізації.
– Застаріла інфраструктура.
– Низька оплата праці.
– Фінансування галузі за надлишковим принципом.
– Населення отримує неякісну та несвоєчасну допомогу, незважаючи на виділення значної частини бюджету.
– Соціально-незахищені верстви населення не можуть самостійно оплачувати своє лікування.
Покращити стан галузі зможуть лише системні зміни, що запропоновані та втілюються медичною реформою. “Вперше в українській медицині з’являється поняття конкуренції між лікарями та між медзакладами, від чого виграє пацієнт. Адже обсяг фінансування залежатиме від кількості пацієнтів, які виберуть лікарів цього закладу шляхом подання декларації. А чим більше грошей з’явиться в медзакладі, тим кращі там надаватимуться послуги”, – підкреслила Тетяна Соловйова.
Щоб інформація про необхідність змін та етапи впровадження медичної реформи сприймалася простіше, спікер продемонструвала слайд-шоу, яке ми пропонуємо переглянути тут.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Нещодавно, заробітчанку з температурою з Києва направили в Умань (за місцем реєстрації). Вона їхала в повному автобусі. В Умані поставили діагноз КІР. Ось наслідки медреформи. Негайно потрібно внести поправки: обовязковий визов врача додому: навчання лікарів: спец-машини для перевезення, або дезинфекція звичайних та ін.