У Костянтинівці волонтери гуртуються для порятунку чотирилапих безхатьків узимку. Вони їх годують, дають тимчасове житло, шукають нових господарів. Але розуміють, що самотужки проблему з безпритульними тваринами у місті їм не подолати.
«Ось приїхали терміново у ветеринарну лікарню. Собака наша Бетті, у неї почалася нудота».
Так почалося наше знайомство з Бетті та її господинею Наталею. Цього разу обійшлося. Собака вже вдома. Бетті людей оминає. За словами Наталі, вона відлякувата й до рук не йде, а це ускладнює пошук нових господарів для неї.
Гавкіт з вікна. Це ревниво подає голос з хати Мотя. Колишні господарі поїхали з міста, а її залишили на вулиці напризволяще.
«Калитку як залишимо відкритою, то як «шмигне»… І біжить туди – до себе додому. Сидить-сидить біля тієї двері, а її там вже ніхто не чекає», – розповідає зооволонтерка Наталя Головчанська.
Усього Наталя дала прихисток двадцятьом чотирилапим безхатькам. Більшість з цих знайд – старі та кволі тварини, зокрема онкохворі та травмовані. А почалося все у 2014 році з вівчарки Бони.
«Почалася моя історія волонтерства з Бони – найпершої. Ми забрали її, коли їй було 2-3 тижні. Цуценятко вівчарки. Мама її служила у поліції – шукала наркотики. Коли там почалося розформування, то цуценят нікуди було подіти. Ми забрали її крихітною, з піпетки виростили», – згадує Наталя.
Загалом же небайдужі містяни допомогли сотням безпритульним тваринам, які переважно ставали жертвами безвідповідального ставлення людей.
«Ми годуємо тих, яких викинули люди на вулицю. У нас як? Викинули й все – впоралися. Або ще краще – нам під паркан підкидують. У нас так: або отрути кинути, або вбити. Зрозуміло, що ми годуємо. А з чого все це береться? Нам потрібна допомога від нашої влади. Просили допомогу у вилові собак, оскільки перше, що нам потрібно – це стерилізація, звичайно ж. Простерилізуємо – буде зменшуватися популяція», – каже місцева мешканка Тетяна Юра.
Волонтери переконані, що разовими заходами проблему з безпритульними тваринами у місті не вирішити. Створення центру стерилізації з організацією при ньому пункту перетримки, на їхню думку, допоможе зменшити популяцію тварин. З цією пропозицією вони звернулися до керівництва Костянтинівки.
«У місті ніхто не займається найголовнішим питанням – стерилізацією. Ми прилаштовуємо, годуємо, лікуємо, стерилізуємо, якщо є така можливість, але проблема нікуди не дівається. Ось мій лист. Поки з нами не хочуть взаємодіяти», – пояснює Наталія Головчанська.
У найближчій перспективі у місцевих волонтерів – створення ГО із захисту тварин. У такий спосіб вони сподіваються розширити коло однодумців та залучити партнерів серед подібних організацій з інших міст, ветеринарних клінік і міжнародних донорів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!