«Цифрова окупація: російські боти в Telegram формують фейкову підтримку “життя під Росією”

4630
коментарі відсутні

«Цифрова окупація: російські боти в Telegram формують фейкову підтримку “життя під Росією”

Atlantic Council оприлюднив масштабне дослідження, яке виявило понад 3,6 тисячі російських ботів у Telegram, що активно просувають проросійські наративи на тимчасово окупованих територіях України. Їхня діяльність створює ілюзію суспільної підтримки окупації та штучний консенсус серед місцевих мешканців.

Про це повідомили у Центрі Вивчення окупації, пише АКМЦ.

Нове дослідження Atlantic Council проливає світло на системну дезінформацію з боку Росії в інформаційному просторі тимчасово окупованих територій України. За даними звіту, у Telegram зафіксовано 3 685 ботів, які імітують думку «звичайних громадян» та просувають позитивний образ життя під контролем РФ.

Ключові методи цифрової окупації:

  • Масове створення фейкового консенсусу: боти публікують сотні тисяч коментарів, які формують враження, ніби більшість мешканців підтримує російську владу.

  • Ізоляція від українського контенту: блокування українських джерел і нав’язування проросійських Telegram-каналів.

  • Гнучка адаптація: контент підлаштовується під локальні теми — від проблем з водою до обстрілів.

  • Інтенсивна короткочасна активність: боти діють інтенсивно, але нетривалий час, аби не викликати підозр.

 Один із найяскравіших прикладів — акаунт @nieucqanoberr, який за один день опублікував 1 391 коментар у 65 Telegram-каналах, адаптуючи їх під контекст дискусій. Більшість його повідомлень містила антиукраїнські або проросійські меседжі. Близько чверті з них згадували Президента Зеленського — у негативному або глузливому тоні.

Висновок Atlantic Council: сучасна окупація — це не лише військова присутність, а й інформаційна експансія. Росія системно підміняє реальну громадську думку цифровим шумом, що ускладнює сприйняття правди.

Це дослідження ще раз підтверджує небезпеку відкритих коментарів на платформах, які не мають систем захисту від ботів. Саме з цієї причини багато українських спільнот в Telegram обмежують обговорення.

«Цифрова окупація: російські боти в Telegram формують фейкову підтримку “життя під Росією” - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика