Депутати підтримали законопроєкт про скасування «спрощенки 2%»
Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує депутатам ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №8401 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Він передбачає відновлення документальних перевірок бізнесу та штрафів за незастосування касових апаратів та скасування 2% податку для бізнесу.
20 депутатів підтримали законопроєкт, 1 утримався.
«Вступ в силу з 01 серпня, а розгляд в залі вже цього місяця», – повідомив заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
За його словами, законопроєкт передбачає документальні перевірки податковою тільки для тих, хто підпадає під ризики. У документі також передбачені чіткі критерії ризиків з урахуванням воєнних змін для плану-графіка проведення документальних планових перевірок:
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
- заробітна плата нарахована/виплачена податковим агентом менша середньої по регіону у відповідній галузі(податківці передають привіт усім, хто офіційно виплачує мінімалку).
Критерії обраховуються за підсумками 2021 року. Водночас для прифронтових територій залишено мораторій на проведення перевірок.
З 1 серпня також буде скасовано 2% податок для бізнесу. При цьому платники податків зможуть обрати будь-яку систему при переході. Водночас «збережено можливість добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для платників 1-2 групи, що мали податкову адресу на територіях бойових дій».
Читайте також: Аграріїв звільнили від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі
«Щодо питання застосування РРО підтримали позицію малого торгівельного бізнесу щодо необхідності спрощення форми чеку та зменшення штрафів», – додав депутат. (Ідеться про зменшення кількості інформації, яка має бути в чеку).
Також передбачається тимчасове зменшення штрафів для ФОПів за невикористання РРО. Ярослав Железняк зазначає, що строк дії знижки на штрафи завершиться у 2025 році. Очікується, що штраф за перше порушення становитиме 25% від вартості проданих без використання касового апарату товарів, а за повторне – 50%.
«Не застосовуються штрафи та пеня за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно погашений протягом 30 днів з дати отримання податкового повідомлення-рішення, – додав нардеп.
Зміни планують запровадити з 1 серпня.
Нагадаємо, Верховна рада планувала відновити в Україні довоєнну систему оподаткування бізнесу ще з 1 липня.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!