Державні та міжнародні програми допомагають людям відновлювати будинки у Краматорську

22585
коментарі відсутні

Державні та міжнародні програми допомагають людям відновлювати будинки у Краматорську

20 лютого 2024 року внаслідок російської ракетної атаки у Краматорську була  зруйнована фільтрувальна станція. Ударна хвиля зачепила житлові будинки. У багатьох квартирах були пошкоджені вікна, балкони та лоджії. Із відновленням осель мешканцям допомогла як місцева влада, так і міжнародні організації.

Як мешканці пошкоджених будинків долали наслідки обстрілу 

Будинок №19 на вул. Марії Приймаченко постраждав під час обстрілу фільтрувальної станції більше, ніж інші. Голова ОСББ Людмила Гришина каже, що у цій дев’ятиповерховій будівлі 128 квартир. Вікна, балкони та лоджії вціліли лише у небагатьох. Через ворожий удар все навколо будинку було усіяне будівельним сміттям зі скла, рам, шматків цегли та асфальту.

Державні та міжнародні програми допомагають людям відновлювати будинки у Краматорську - Фото №1

автор фото – Людмила Кириченко

«Місцева влада швидко зреагувала на ситуацію. Нам видали матраци та посуд, забезпечили питною водою. Біля будинку встановили великі ємності для будівельного сміття. Підвезли матеріали для закриття вікон. Виділили автомобіль з вишкою, за допомогою якої спеціалісти працювали з вікнами на верхніх поверхах. Організували на місці збір інформації про пошкодження. Більшість мешканців будинку подалась на програму «єВідновлення». На допомогу прийшли міжнародні благодійні організації – «Червоний Хрест» та «Людина в біді», – розповіла Людмила Гришина.

Ударна хвиля від вибуху ракети пошкодила також і сусідній будинок № 17. У ньому 216 квартир. 60% вікон, балконів чи лоджій були пошкоджені. За допомогою у відновленні мешканці зверталися до міжнародних організацій. Якщо пошкодження були незначні, люди усували їх власними силами. Крім вибитих вікон, у мешканця будинку на Марії Приймаченко, 17 Олександра всередині квартира також зазнала пошкоджень: від стіни на кухні відстав великий пласт із кахлю. Чоловік подався на програму «єВідновлення». На розв’язання проблем знадобилося три місяці.

«Добре, що моя квартира була занесена до держреєстру – на це не потрібно було витрачати час. Комісія міста склала акти про пошкодження та оцінила їх у грошах. Відкрив картку, отримав визначену суму, знайшов у місті партнерів програми. Проблем з цим всім не було. Завдяки програмі зараз я з новими вікнами та красивим новим кахлем. Хоча одразу й не думав, що можна буде це вирішити», – поділився мешканець будинку Олександр.

Читайте також Немає акту – немає компенсації

Як місцева влада допомогла у відновленні

20 лютого 2024 року у Краматорську був мороз. Температура сягала нижче -10°C. У пошкодженому обстрілом будинку це могло призвести до руйнування важливих систем тепло- та водопостачання. Тому із ремонтом не стали зволікати, кажуть у міській військовій адміністрації.

«Коли стався приліт на фільтрувальну станцію, ми одразу організували всі комунальні підприємства на ліквідацію наслідків обстрілу. У першу чергу необхідно було забезпечити обшивку вікон. Для цього потрібна спецтехніка, люди, інструменти, матеріали – ми це завжди надаємо. Ми не дивимось на форму власності постраждалих будинків», – розповів заступник начальника Краматорської МВА Андрій Безсонний

Державні та міжнародні програми допомагають людям відновлювати будинки у Краматорську - Фото №2

Нині у Краматорську продовжує працювати комісія програми «єВідновлення». Її очолює заступник начальника Краматорської МВА Карен Заргарян. Він пояснив, хто має право на допомогу від держави та чому процедура потребує часу.

«Всі люди, які звертаються до нас за допомогою, отримують коректні відповіді щодо можливостей участі у державній програмі «єВідновлення». Житло має бути у реєстрі майнових прав. Якщо це не зроблено –  необхідно виправляти. Є випадки, коли у житла декілька власників і хтось з них покинув місто. Їм необхідно підтвердити через «Дію» свою згоду на заяву про участь у програмі. Потім оформляється довіреність. Вона передається тому, хто буде на місці подавати документи для «єВідновлення». Це працює для тих громадян України, які наразі знаходяться навіть за кордоном. Проте все це технічно неможливо зробити тим, хто зараз живе у росії та білорусі – «Дія» не працює для тих територій. Власникам або співвласникам майна з цих двох держав неможливо взяти участь у програмі «єВідновлення», – повідомив Карен Заргарян.

Марина Романцова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика