Десять кілометрів пішки, тікаючи від війни
Понад сто мешканців Попасної, що на Луганщині, змогли вирватись з обстріляного міста. Людям довелося пішки здолати понад 10 кілометрів, щоб дістатись відносно безпечного місця. Їх тимчасовим притулком стало село Володимирівка Бахмутського району.
Попасна перебуває у вогні майже з самого початку російської навали. Не в змозі терпіти постійні обстріли, люди намагаються виїхати з міста. Дехто зміг зробити це самотужки. Декого, ризикуючи життям, вивозять волонтери. Також, з великими складнощами місцевій владі вдається здійснювати організовану евакуацію.
А ця група людей втекла від війни пішки. 108 людей, серед яких були немовлята та люди похилого віку, знайшли прихисток на Донеччині, у більш спокійному Бахмутському районі. Як зустріли біженців у Володимирівці, розповіли в Гуманітарній місії «Проліска».
«Місцеві мешканці дуже доброзичливо прийняли людей, всіх розселили по своїх сім’ях, у вільні будинки та квартири. Люди, що прибули, були без теплих речей та їжі. Місцеві, як могли поділилися, але цього було дуже замало», – зазначили у повідомленні.
Тому мешканці Володимирівки звернулися за допомогою до співробітників «Проліски». У співпраці з гуманітарним штабом при Бахмутській райдержадміністрації було передано гуманітарну допомогу селу.
Для біженців зібрали постільну білизну, подушки, ковдри, продукти харчування, підгузки. Люди були дуже вдячні за таку оперативну та вкрай важливу допомогу у цей непростий час.
Варто зазначити, що мешканці Попаснянської громади, які тікають від війни, часто знаходять прихисток у Бахмутській громаді.
«Очільник громади Олексій Рева координує дії старостатів щодо забезпечення біженців житлом та необхідними побутовими речами. Велика дяка за це голові та старостам Бахмутської територіальної громади», – наголосив керівник Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Микола Ханатов.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото з фейсбуку «Проліска» та Микола Ханатов
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!