На тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, які в будь-якому випадку будуть звільнені, також пройдуть реформи, в тому числі пов’язані з децентралізацією та значною фінансовою підтримкою держави на відновлення та розвиток регіону, що відбувається на підконтрольної частині Донбасу.
“Уже зараз треба розробити перспективні плани об’єднання територіальних громад на тимчасово окупованому Донбасі”, – впевнений віце-прем’єр міністр Геннадій Зубко. Під час координаційної наради з експертами, обговорюючи процеси децентралізації, віце-прем’єр доручив Мінрегіону спільно з Міністерством з питань окупованих територій та обласними ВЦА напрацювати такі плани.
“Крим та тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей будуть в Україні. Це неминуче відбудеться. Тому вже зараз маємо планувати, як реформа децентралізації змінить життя українців, які опинились заручниками російських окупантів на цих територіях. Це стало необхідно і вкрай актуально після прийняття Закону “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”, – зазначив Генадій Зубко.
Визначаючи головні пріоритети на поточний рік, віце-прем’єр наголосив на підготовці планів утворення об’єднаних громад з новими можливостями та ресурсами; плануванні перспектив розбудови інфраструктури, дитячих садків та шкіл. Треба показати, яким чином реформа змінить якість надання освітянських, соціальних та медичних послуг та запланувати, як змінюватиметься на цих територіях якість життя людей.
“Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, мають чітко розуміти, які перспективи та можливості їм відкриваються разом з Україною”, – впевнений Геннадій Зубко.
Тим часом на підконтрольну українській владі частину Донецької та Луганської областей вкладаються чималі кошти на відновлення території . Понад 12 млрд. грн. – загальна фінансова підтримка розбудови інфраструктури. Це і державні субвенції, і місцеві бюджети, і міжнародна технічна допомога – потужний фінансовий ресурс для розвитку цих регіонів.
“Та головне сьогодні – стратегічне й комплексне планування проектів регіонального розвитку, які дійсно вирішуватимуть проблеми регіонів і підвищуватимуть якість життя людей, а також вчасне і якісне їх виконання”, – написав Геннадій Зубко на своїй сторінці в Фейсбуці.
За даними Мінрегіону, 1262 проекти реалізуються в Донецькій області за різними напрямками. 264 з них – це реконструкція на загальну суму 2,8 млрд грн, 707 об’єктів – капремонт, 59 об’єктів – нове будівництво, серед яких дитсадки, медичні заклади, критична інфраструктура.
Серед запланованих для реалізації в 2018 році проектів на освіту запланували вкласти 1,8 млрд. грн, на охорону здоров’я – 2,4 млрд. грн., на дороги – 28 млрд. грн. тощо.
“Територіальним громадам важливо готувати дуже гарні проекти. Це дозволить максимально ефективно використати ті гроші, які йдуть в Донецьку та Луганську області. А все це і нові школи, і молодіжні центри, і центри безпеки громадян, і навчання представників територіальних громад новим навичкам”, – наголосив Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!