Реформа місцевого самоврядування передбачає створення економічно та фінансово самодостатніх об’єднаних громад, що неможливо без ґрунтовного наукового забезпечення. Таку думку висловив доктор економічних наук В’ячеслав Ляшенко під час урочистого засідання Ради Донецького наукового центру Національної академії наук України. Захід, присвячений Дню науки, відбувся в Донбаській державній машинобудівній академії.
В’ячеслав Ляшенко, який є завідувачем відділу Інституту економіки промисловості Академії економічних наук України, входить до складу робочої групи по створенню Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Саме зараз відбувається пошук оптимальних рішень для створення спроможних об’єднань на рівні громад та області в цілому.
“Специфіка смарт-спеціалізації в умовах децентралізації влади сприяє тому, щоб об’єднання всіх рівнів, від ОТГ до економічних районів, знайшли такі пріоритетні направлення, де вони мають максимально конкурентні переваги та можуть забезпечити власну фінансову незалежність. Цю ідею ми просуваємо при розробці Стратегії Донеччини”, – повідомив В’ячеслав Ляшенко.
Науковець наголосив на тому, що розвиток місцевого самоврядування, підвищення конкурентоспроможності територіальних громад без нових знань і підходів, тобто без науки, не є можливим. Крім того, потрібно враховувати кризову ситуацію, яка виникла в регіоні в зв’язку зі збройним конфліктом.
“Наш інститут запропонував місцевим адміністраціям та науковцям організувати публічно-приватне та наукове партнерство з умовною назвою “Індустрія Донбасу 4.0″. Потрібно об’єднати зусилля влади, науки та бізнесу, щоб донести міжнародному товариству ідеї сучасної спеціалізації регіону, розповісти про інвестиційний потенціал – задля оновлення та стратегічного розвитку Донеччини”, – зазначив В’ячеслав Ляшенко.
Інститут економіки промисловості Академії наук України раніше базувався у Донецьку, але після подій 2014 року був переведений в Київ. Має підрозділи у Краматорську та у Дніпрі, які займаються реалізацією ефективної економічної політики в Донецько-Придніпровському макрорегіоні.
“Науковці нашого інституту розробляють економічну та соціальну політику модернізації регіону на засадах смарт-спеціалізації. Тобто шляхом пошуку найбільш ефективних рішень. Донеччина має потужний промисловий потенціал, однак потребує докорінної зміни – у чомусь відновлення, а у чомусь повного оновлення. Про свої пропозиції ми доповідаємо на засіданнях робочих груп по розробці Стратегії Донецької області. Також сьогодні наші наробки обговорювались на фестивалі науки у ДДМА”, – розповів Олександр Амоша, директор Інституту економіки промисловості, президент Академії економічних наук України.
Краматорськ вже не вперше організовує фестиваль, присвячений Дню науки. Традиційно він проходить в Донбаській державній машинобудівній академії у присутності представників наукових інститутів, місцевої влади, керівників вишів.
Ректор ДДМА Віктор Ковальов, який також очолює Донецький науковий центр, у своїй промові підкреслив:
“Сучасна наука, її прикладні дослідження є запорукою модернізації регіону та стратегічного розвитку за пріоритетними напрямками. Наша Академія, якій цього року виповнюється 66 років, має потужну наукову складову. Наукові розробки втілюються на промислових підприємствах, забезпечуючи конкурентоспроможність та рух вперед. Разом з цим трансформується все суспільство”.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!