Для прифронтових територій продовжили термін подачі заявок на грошову допомогу для купівлі твердого палива
Мешканці прифронтових територій Донецької та Луганської областей, що проживають у межах 10-кілометрової зони від лінії зіткнення, до 25 вересня можуть подати заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива. Спочатку кінцевим терміном було назване 16 вересня.
Про це інформує пресслужба Мінреінтеграції.
Згідно із постановою «Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги населенню протягом опалювального сезону 2024/25 року на придбання твердого пічного побутового палива», держава компенсує 21 тисячу гривень на купівлю твердого палива для одного домоволодіння, яке розташоване в межах 10 кілометрів від лінії фронту. Урядова програма діє для громад Сумської, Харківської, Херсонської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Чернігівської областей.
Як повідомляють у Мінреінтеграції, програма реалізується за фінансової підтримки міжнародних організацій, зокрема УВКБ ООН. Всього на цей гуманітарний проєкт передбачено 1,2 мільярда гривень.
Куди звертатися?
Особи мають звернутися із заявою до виконавчого органу місцевого самоврядування або військової адміністрації за місцем розташування домогосподарства.
Які документи необхідно подати?
- Заяву у паперовій або електронній формі за затвердженою формою.
- Копію документа, що посвідчує особу одержувача та всіх членів домогосподарства (паспорт, паспорт для виїзду за кордон або тимчасове посвідчення громадянина України).
- Копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
- Копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (якщо у домогосподарстві є ВПО).
- Документи, що підтверджують проживання у домогосподарстві (паспорт з відміткою про реєстрацію та/або довідку про реєстрацію місця проживання та/або акт обстеження факту проживання особи без реєстрації місця проживання за цією адресою тощо).
Коли буде ухвалено рішення про надання допомоги?
Заява розглядається органом місцевого самоврядування протягом 3 робочих днів із дня подання заяви. Після цього відбувається інформування одержувача протягом 5 робочих днів із дати ухвалення рішення про включення або про відмову у включенні до переліку одержувачів грошової допомоги.
За результатами опрацювання інформації, отриманої від Міністерства реінтеграції, УВКБ ООН протягом місяця надає грошову допомогу. Кошти перераховуються безготівково за вказаними в заяві банківськими реквізитами (IBAN) або через міжнародну платіжну систему Western Union.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!