Дніпропетровщина оптимізує енергетику

2922
коментарі відсутні

Дніпропетровщина оптимізує енергетику

Події останніх днів вказують, що на Дніпропетровщині роблять значні кроки задля оптимізації енергетичної сфери. Перш за все, це заява ДТЕК, розповсюджена 26 червня, про перехід двох енергоблоків з антрацитової марки вугілля на газову. Нарешті дії та заяви ДТЕК стали менше схожі на шантаж та ультиматуми і тепер більше нагадують справжній діалог з суспільством.

Отже, ДТЕК Придніпровська ТЕС почала розробку проектної документації на переоснащення антрацитових енергоблоків №7 і №8 на спалювання газової марки вугілля. З початком опалювального сезону 2017\2018 блоки будуть виробляти електроенергію і тепло вже на газовому вугіллі, яке видобувається на під контрольних Україні територіях. При цьому використання нового для станції виду палива, як закцентовано у повідомленні прес-служби ДТЕК, не передбачає збільшення встановлених законодавством нормативів викидів в атмосферне повітря.

В офіційному повідомленні також йдеться про наступне:
«Новий режим роботи ТЕС на газовому вугіллі дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу, зокрема, за рахунок більш низького вміст сірки в паливі. Хімічні характеристики вугілля марки Г, який видобувається на ДТЕК Павлоградвугілля і вже багато років спалюється на газових ТЕС ДТЕК, має більш якісні показники зокрема щодо вмісту сірки, ніж вугілля низько реакційної групи, який добувався на шахті «Комсомолець Донбасу» і раніше поставлявся на Придніпровську ТЕС.

Проектом передбачено також ремонт основного обладнання ТЕС, в тому числі і системи пилоочищення. Переклад пилосистем енергоблоків на газову марку вугілля дозволить також впровадити технологію роздільного відбору золи з більш якісними фізико-хімічними властивостями і тим самим зменшити обсяги розміщення відходів на золовідвалі ТЕС».

Енергетики кажуть, що рішення ДТЕК про переведення обладнання на газове вугілля обумовлено необхідністю забезпечити безперебійне вироблення електроенергії в ОЕС України. Перехід на газове вугілля дозволить мінімізувати закупівлю імпортного антрациту і збільшити використання українського вугілля з шахт ДТЕК Павлоградвугілля і Львівсько-Волинського басейну.

Єдине питання, що виникає у пересічних споживачів, чому такий крок не було зроблено ще у 2014-2015 роках, коли стала очевидною загроза стабільності постачання антрацитового вугілля?

Ще одним кроком в оптимізації сфери енергетики є намір збудувати біогазову електростанцію, яка перероблятиме залишки стічних вод в електроенергію. Відповідний меморандум підписали ДніпроОДА, Дніпровська міськрада, Дніпроводоканал та компанія «БІО Енерджи Дніпро». Про це повідомив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

«На Дніпропетровщині втілюємо енергоефективні технології, які дозволяють економити державні кошти та дбати про екологію. Впроваджувати прогресивні технології допомагають вітчизняні та іноземні інвестори. Черговий такий проект – будівництво біогазової електростанції», – зазначив Юрій Голик.

Біогазову електростанцію збудують на базі Дніпроводоканалу. На електроенергію вона перероблятиме мул, який утворюється після очистки відходів стічних вод. Зараз мул зберігають на мулових майданчиках, площа яких постійно збільшується, забруднюючи атмосферу, ґрунт, надземні та підземні води.

Після переробки мулу в біогазовій установці відходи не шкодитимуть екології, а їх об’єм значно зменшиться. Електростанція вироблятиме 25,5 МВт енергії на рік. Цього вистачить, щоб забезпечити електроенергією велике промислове підприємство або 10 багатоповерхівок.

«Проект реалізуємо завдяки співпраці з ДніпроОДА. Протягом 15 місяців проект буде реалізований», – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.
Біогазову установку зведуть коштом австрійських інвесторів. Вартість проекту – 310 млн. грн. Будівництво планують розпочати наприкінці літа.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика