До акції “16 днів проти насильства” долучилися мешканці Краматорська
Щороку кампанія “16 днів проти насильства” розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та продовжується до Міжнародного дня прав людини 10 грудня.
Як проходить акція «16 днів проти насильства» у Краматорську
У центрі міста зібралися представники поліції, громадських організацій та небайдужі мешканці для того, щоб привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Взяти участь в акції «16 днів проти насильства» вирішив й студент Михайло Бондаренко. На банері написав фразу “Досить насильства у нашому житті”. Він вважає, що люди не повинні мовчати та боятися цієї теми.
“Я написав: “Досить насильства в нашому житті”, тому що багато родин зазнають насильства й через це руйнуються сім’ї. Це дуже впливає на психологічний стан людини. Я написав “Досить терпіти насильство”, тому що через це у нас проблеми в країні та тому, що люди просто мовчать. Досить мовчати! Говоріть про насильство, звертайтесь до правоохоронних органів”, – каже Михайло.
Лейтенант поліції Олександр Косьмін нагадує, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням прав людини.
“За 2021 рік в нас складено більше 2900 протоколів за вчинення домашнього насильства, відкрито більше 200 реєстрів Єдиного досудового розслідувань, внесено більше 200 відомостей про вчинення кримінальних порушень, що стосуються систематичного домашнього насильства. Проблема сама себе не вирішить. Треба звертатись. Це звернення може бути анонімним. Ми допоможемо, врегулюємо всю ситуацію”, – наголошує Олександр.
Ті, хто стикнулися з проявами домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою, наприклад, до жіночої правозахисної організації у Святогірську. Координаторка організації Катерина Ханєва зазначає, що жертви домашнього насильства не завжди готові діяти самостійно, тому їм необхідна підтримка.
“Ми беремо людей, які прагнуть позбутися таких явищ у своєму житті, позбутися насильства і супроводжуємо до прийняття рішень по їх справі. Тобто надаємо і юридичну допомогу, і консультації , і підтримку в судах, і підтримку психологічну і навіть соціальну, бо іноді це дуже важливо“, – говорить Катерина.
Читайте також: Вільні: як міста на сході України протидіють домашньому насильству
Акцію “16 днів проти насильства“ проводять з 1991 року. Її підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства й створити вільний соціальний простір
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!