Донеччина та Львівщина обмінялися досвідом децентралізації

3904
коментарі відсутні

Донеччина та Львівщина обмінялися досвідом децентралізації

З проведенням 25 жовтня місцевих виборів в Україні завершується важливий етап адміністративної реформи – формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) на всій території країни та перехід до нового адміністративно-територіального устрою.

Про переваги децентралізації та проблеми, з якими стикаються ОТГ, говорили представники Донецької  та Львівської областей. Обговорення відбулося в режимі телемосту за інформаційної та технічної підтримки Антикризового медіа-центру.

Спільним для східних і західних регіонів є питання економічного розвитку ОТГ. Обсяги наповнення бюджету напряму залежать від того, як громади працюють з реальним сектором економіки, як борються з тіньовою зайнятістю, як підтримують підприємництво та в цілому – як планують стратегію розвитку.

Своїм досвідом щодо цих питань поділився Микола Діхтенко, голова Андріївської ОТГ Донецької області. Незважаючи на те, що Андріївська громада найменша в регіоні за площею та кількістю населення, за чотири роки свого існування вона продемонструвала сталий розвиток.

«Зараз ми самодостатні, на бюджет розвитку виділяємо щороку 4 мільйони гривень, і ще є резерви. В Андріївській ОТГ зареєстровані 3 нових підприємства, власний бізнес ведуть 60 фізичних осіб, які сплачують податки до нашого бюджету. Також у нас є добра традиція – спроможні підприємці роблять внески до місцевого Благодійного фонду, з якого ми розподіляємо кошти на допомогу нужденним, подарунки до свят, ремонти шкіл, дитсадків і амбулаторій», – розповів Микола Діхтенко.

Представники Львівщини надали приклади успішних громад у своєму регіоні та окреслили найбільш поширені проблемні питання.

«Важливою умовою досягнення економічного розвитку є правильне формування управлінського апарату та оптимізація мережі соціальних установ. У багатьох випадках ми бачимо, вони бувають необґрунтовано роздуті», – зауважив Степан Куйбіда, т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА.

За словами Максима Ткача, керівника Донецького офісу Програми «U-LEAD з Європою», великим викликом для громад після місцевих виборів буде переформатування органів місцевого самоврядування та передача майна. Ускладнити процес може той фактор, що законодавство щодо цих процесів недостатньо врегульоване.

Учасники телемосту обговорили ще низку питань, серед яких – наслідки вилучення акцизного податку з місцевих бюджетів та необхідність запровадження компенсаційних механізмів у зв’язку з цим. Також домовилися і в подальшому обмінюватись досвідом і знаходити спільні рішення щодо існуючих у громадах проблем.

Обговорення відбулося в рамках проєкту «Проведення відеомостів між Львівською та Донецькою областями із обговорення найважливіших проблем наших регіонів» за Програмою підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом».

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика