Довідка ВПО – не привід не сплачувати за тепло та квартиру
Під час війни внутрішньо переміщені особи можуть р,озраховувати на зменшення чи звільнення від оплати житлово-комунальних послуг. Але це не стосується теплопостачання та послуг управління багатоквартирним будинком.
З 1 листопада у Донецькій області може розпочатися опалювальний сезон. Це, звісно, дуже потрібно тим, хто залишається вдома, щоб перезимувати в комфортних умовах. Проте дуже багато людей стали вимушеними переселенцями. І багато хто впевнений, що статус ВПО звільняє їх від сплати боргів за опалення, хоча це не так.
Як зменшити нарахування за житлово-комунальні послуги?
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», українці можуть не сплачувати вартість комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житлі терміном понад 30 календарних днів. Для цього потрібно надати документальне підтвердження такої відсутності.
І це стосується тільки помешкань, які не обладнані лічильниками. Якщо лічильники є, то треба щомісяця подавати показники, а саме – повторювати ті, які були раніше. Більш детально про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.
Тож для припинення нарахування за житлово-комунальні послуги потрібно звернутися до їх надавачів з відповідною письмовою заявою, в якій обов’язково слід вказати:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- адресу реєстрації;
- місця фактичного проживання;
- телефон;
- підстави звільнення від оплати послуг.
Крім того, заяву варто супроводити одним з документів, що підтверджують:
- реєстрацію внутрішньо переміщеною особою (довідка ВПО);
- службу в ЗСУ;
- проходження лікування тощо.
Саме довідка та заява і будуть підставою, щоб надавач послуг зробив перерахування.
За наявності спірних питань необхідно звертатися безпосередньо до виконавця послуги або ж органу місцевого самоврядування, на території якого здійснює свою діяльність виконавець відповідної послуги.
Сплачувати за тепло доведеться у будь-якому випадку
Багато хто впевнений, що статус переселенця звільняє їх від сплати боргів за опалення, але це не так.
За постачання теплової енергії та послуги управління багатоквартирним будинком потрібно платити навіть за відсутності понад 30 календарних днів.
Попри те, що до припинення чи скасування воєнного стану нараховувати та стягувати штрафи забороняється, це не звільняє споживачів від сплати за використане тепло. Та й відключати його також ніхто не буде, навіть за наявності боргів.
Таким чином оплачувати опалення повинні всі, навіть якщо тимчасово виїхали із міста або мають статус внутрішньо переміщеної особи.
У законі про житлово-комунальні послуги передбачені випадки, коли споживачі мають право не платити за опалення. Але це можливо тільки, якщо у квартирі холодно. Нормативи та порядок перерахунку за неякісні послуги теплопостачання розписано в постанові Кабміну №151.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!