Друга хвиля мобілізації – що потрібно знати чоловікам-переселенцям

14377
коментарі відсутні

Друга хвиля мобілізації – що потрібно знати чоловікам-переселенцям

Починаючи з 15 березня в Україні проводиться мобілізація військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги.


Під час другої хвилі до військової служби можуть бути залучені колишні військові та ветерани АТО/ООС. Чоловіки, які виїхали з небезпечних районів, також можуть бути мобілізовані.

Про деталі другої хвилі мобілізації повідомив начальник Управління персоналом штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

За його словами, мобілізації у другу чергу підлягають такі категорії:

  • Громадяни, які раніше проходили службу і отримали відповідний військовий досвід. Їх можуть відправити безпосередньо до військових частин.
  • Громадяни, які раніше не проходили службу, але підлягають мобілізації, обов’язково будуть відправлені до навчальних центрів Збройних Сил України, де спочатку пройдуть військову підготовку, а тільки потім вирушать до військових частин.

 

Друга хвиля мобілізації – що потрібно знати чоловікам-переселенцям - Фото №1

Начальник Управління персоналом штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач надав роз’яснення щодо мобілізації в умовах воєнного стану

 

Прядок мобілізації внутрішньо переміщених осіб

 

У зв’язку з активними бойовими діями сотні тисяч громадян були вимушені покинути свої домівки, щоб переміститися у центральні та західні регіони України та стати внутрішньо переміщеними особами. Втім цей статус не позбавляє їх обов’язку ставати на військовий облік на новому місті перебування.

«Такі громадяни, військовозобов’язані, які на своїх територіях підлягали мобілізації, в обов’язковому порядку повинні стати на військовий облік за місцем фактичного перебування. Після цього, згідно законодавства, вони можуть бути залучені до мобілізації і в подальшому направлені до військових частин або до навчальних центрів», – зауважив Роман Горбач.

Також він додав, що розподіл військовозобов’язаних по регіонах не передбачений законом. Тож мобілізаційними планами визначається, до яких регіонів та до яких військових частин будуть направлені мобілізовані.

З питань мобілізації працюють «гарячі телефонні лінії» Міністерства оборони України:

  •  0-800-500-410
  • 0-800-500-442

 

Строкова служба

 

Щодо призову на строкову службу, то під час мобілізації його немає. Водночас не відбувається й звільнення зі строкової служби. Солдат-строковиків, які продовжують служити, наразі залучають до оборони на «мирних» територіях. Також їх не відправляють до зони ООС.

«Проте обставини можуть швидко змінюватись, і на колишній мирній території відбуватимуться бойові дії. Тоді військовослужбовці строкової служби, нарівні з кадровими військовими та мобілізованими, будуть залучені до оборони своєї держави», – пояснив Горбач.

 

Загальна мобілізація

 

Загальну мобілізацію в Україні було оголошено 24 лютого 2022 року, з моменту повномасштабного нападу російської федерації на нашу країну. За законом, вона триває 90 днів. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років.

Загальна мобілізація відбувається у чотири етапи:

  • Перша черга. Мобілізації підлягають колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації. Йдеться про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не тих, хто проходив строкову службу.
  • Друга черга, що наразі відбувається. До мобілізації залучається оперативний резерв.  Це військовослужбовці, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  • Третя черга. Призову підлягає мобілізаційний резерв – військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
  • Четверта черга. Призивається громадський резерв. Мобілізації підлягає решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період. Четверта черга мобілізації застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни.

Не підлягають мобілізації наступні категорії громадян:

  • які визнані непридатними до служби за рішенням медкомісії;
  • чоловіки і жінки, які були на період військових дій заброньовані за органами державної влади;
  • батьки трьох і більше дітей;
  • батьки-одинаки і матері-одиначки;
  • батьки дитини з інвалідністю;
  • опікуни дитини-сироти;
  • народні депутати;
  • опікуни недієздатних осіб.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика