Екологією Маріуполя зайнялися у Верховній Раді

3083
коментарі відсутні

Екологією Маріуполя зайнялися у Верховній Раді

У вересні загострилася увага навколо екологічної ситуації в Маріуполі – мешканці міста постійно скаржаться на різкий запах із боку коксохімзаводу та пилюку, що стала справжнім лихом для містян.

Запах настільки різкий, що далеко не всім вночі вдається заснути.

«Північно-східний вітер несе з Азовсталі «горілий» пил. Дихати нижче драмтеатру й по лінії викидів неможливо. Ріже очі та горло!»- написав на своїй сторінці в Facebook голова постійної депутатської комісії з екології Максим Бородін.

У зв’язку з цими викидами, останнім часом, фіксуються масові звернення маріупольців на номер 15-45. З будь-якого мобільного телефону це можна зробити безкоштовно.

«Залишаємо скаргу, записуємо номер звернення»,- зазначають маріупольці.

У прес-центрі Метінвесту місцевим ЗМІ повідомили, що печі потребують перекладки. Вносив свою частку в викиди і металургійний комбінат «Азовсталь».

В екстреному порядку була скликана депутатська комісія. Були встановлені багаторазові перевищення викидів з боку Метінвесту.

Протоколи вимірювань, зроблених під ДОСААФом за 5 вересня, показали, що вміст сірководню перевищено до 1,6 ГДК в різні періоди вимірів. У четвер на такій точці, як ДОСААФ, показники були перевищені у 1,3 рази, по сірководню.

За останній тиждень йде перевищення за чотирма показниками: це пил, діоксид азоту, формальдегід, сірководню. Якщо в минулому році не кожен місяць середньодобові концентрації перевищували ГДК, то в цьому році перевищення почали фіксуватися вже з квітня.

Як стверджували активісти під час засідання депутатської комісії, що перевищення ГДК по одразу декільком компонентам пов’язано зі збільшенням виробництва на меткомбінатах. Тільки з початку року комбінати збільшили виробництво на 13%. Тому для зменшення викидів запропонували знизити виробництво, перевести обладнання на тихий хід і т. д.

По результатам засідання комісії було вирішено протягом двох тижнів розробити нові заходи для зниження НМУ та механізми контролю за їх виконанням з боку міських служб, депутатського корпусу та інспектуючих органів. А в місячний термін визначити регламент і інтерфейс, куди дані з аналізаторів забруднення навколишнього середовища заводів будуть зводитися для надання інформації городянам у відкритому доступі.

Водночас пішли заяви щодо політизації проблеми навколо екології у місті.

Про це в коментарі 112 повідомив заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак

«За моїми відчуттями, останнім часом в інформаційному просторі дійсно відбувається певне нагнітання ситуації, причому не так давно. І ось, в Кабміні зареєстрували подання на звільнення міністра екології та навколишнього середовища Остапа Семерака, причому саме у зв’язку з нібито поганою екологічною ситуацією в Маріуполі. А Семерак, до речі, один з небагатьох міністрів екології, які були в Україні, хто реально і дуже серйозно підходить до питання забезпечення екологічної безпеки країни. І потім, через те тільки, що міністра звільнять, на наступний день покращиться екологічна обстановка? Є стійке відчуття, що ситуація навколо Маріуполя кимось спеціально інспірована, щоб створити напругу напередодні виборів. Зовнішніми або внутрішніми силами? Можу припускати і перше, і друге. Якщо це зовнішня сила, то найімоврніше, це росіяни або їх маріонетки», – сказав він.

Активіст Енріке Менендес звернув увагу на те, що на одному з каналів вийшла ціла передача, яка була побудована на обговоренні проблем екології Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу – міст, де знаходяться активи Ахметова. Потім провідні плавно перейшли до Київенерго, також звинуватив Ахметова у всіх гріхах. Все говорить про те, що у країні вибори і на РЛА починають тиснути з усіх боків. Про рішення проблем в таких випадках зазвичай не замислюються.

То ж схоже на те, що насправді мало хто зацікавлений у вирішенні проблеми екології Маріуполя окрім самих містян, намагаючись або перевести цю проблему у площину політики, або ж навпаки, заявити що вона політизується і тому не має вирішуватися.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика