Екскурсія на дивані: в Іллінівській громаді можна відвідати шкільні музеї онлайн


2377
коментарі відсутні

Екскурсія на дивані: в Іллінівській громаді можна відвідати шкільні музеї онлайн

Віртуальні екскурсії шкільними музеями пропонують відвідати  в Іллінівській громаді. Нині онлайн можна оглянути три заклади: в Іллінівці, Степанівці та Олександро-Калиновому. У громаді реалізують проєкт «Мережа віртуальних шкільних музеїв» за підтримки Британської Ради. 

 

Шкільний музей в Іллінівці «Жива традиція»

 

Шкільному музею в Іллінівці 18 років. Заснований він був колишньою директоркою освітнього закладу у 2004-ому, розповідає вчителька історії Олена Гудіменко. А вже у 2006 році музей офіційно зареєстрували, а також видали відповідне свідоцтво. Серед експонатів – речі мешканців Іллінівки та сусідніх сіл громади: Степанівки, Олександро-Калинового та селища Бересток.

 

Екскурсія на дивані: в Іллінівській громаді можна відвідати шкільні музеї онлайн - Фото №1

 

«У 2004 році музей мав декілька десятків експонатів. Це речі, які приносили мешканці села Іллінівка з власного ужитку. Більшість експонатів, які тут можна побачити, – оригінали. Спочатку музей був розташований у великій кімнаті, де зараз знаходиться наша бібліотека. З моменту розростання, це 2006-2007 роки, музей займав три кімнати. Зараз усе довелося укласти у невеличке приміщення», – каже Олена Гудіменко. 

Екскурсії шкільним музеєм проводить як сама вчителька історії, так і учні школи. Зокрема, старшокласники готують тематичні тури для молодших школярів. 

Загалом музей поділений на 4 експозиції.  Про історію Іллінівського освітнього закладу можна дізнатися з експонатів «Сторінками шкільного життя». Експозиція «Джерело пам’ятні народної» присвячена рокам Другої світової війни на території Іллінівської громади. А от інтер’єри двох минулих століть можна побачити на виставках «Інтер’єр ХХ століття» і «Селянський скарб». До слова, остання згадана експозиція, за словами Олени Гудіменко, найдорожча й найцінніша. «Селянський скарб» містить речі, які були в ужитку з кінця ХІХ – на початку ХХ сторіччя, тобто з моменту заснування села. Зокрема, тут і меблі, одяг, предмети побуту тощо. 

 

Екскурсія на дивані: в Іллінівській громаді можна відвідати шкільні музеї онлайн - Фото №2

 

Нині відвідати музей «Жива традиція» при Іллінівському опорному закладі можна  і онлайн. 

Перший 3D-тур шкільними музеями в Україні 

Побувати у «Живій традиції» та інших шкільних музеях Іллінівської громади відтепер можна не виходячи з дому. Зокрема, для цього треба зайти на сайт «Мережа віртуальних шкільних музеїв». Тут можна обрати історико-етнографічний музей «Жива традиція» Іллінівки, історико-краєзнавчий музей «Джерело» у Степанівській школі чи музей народної архітектури та побуту «Довкілля», куди свої експонати передав шкільний музей Олександро-Калинового. Такий 3D-тур в Україні перший.

 

Екскурсія на дивані: в Іллінівській громаді можна відвідати шкільні музеї онлайн - Фото №3

Віртуальна екскурсія шкільним музеєм в Іллінівці

 

Проєкт «Мережа віртуальних шкільних музеїв» реалізований за підтримки програми «Active citizens» від Британської Ради, яка надала 50 тис грн на втілення. На цю суму придбали камери, стабілізатори та іншу необхідну техніку для роботи, а також купили програму 3D-Vista для того, аби зробити віртуальний тур. Проєкт підтримує і відділ освіти Іллінівської громади, зокрема, фінансують подорожі до шкільних музеїв та оплачують хостинг сайту. 

«Цей проєкт являє собою мережу 3D-екскурсій музеями, тобто це віртуалізація на 360 з інтерактивними елементами, тобто як у відеогрі ви все бачите у повному вимірі. Є інтерактивні кнопки, можна наближати частину експонатів, бачити опис. Також в цих турах представлений аудіогід трьома мовами: українською, англійською та німецькою», – розповідає вчителька історії Іллінівського опорного закладу Олена Гудіменко. 

Нині «Мережу віртуальних шкільних музеїв» планують розширити. Зокрема, працюють над оцифровкою експозиції у Зорянському освітньому закладі. Крім цього, в Іллінівці мають домовленості з двома школами Маріуполя про створення 3D-туру. Також планують співпрацювати з 26-ою одеською школою, де є інтерактивна стіна про історію міста. У майбутньому команда проєкту  «Мережу віртуальних шкільних музеїв» хоче її оцифрувати. 

Ірина Мартинова

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі