Експертна фіксація пошкодженого майна: у Харкові застосовують 3D-сканування

15039
коментарі відсутні

Експертна фіксація пошкодженого майна: у Харкові застосовують 3D-сканування

Внаслідок війни тисячі родин лишись без домівок, або їхнє житло пошкоджено й потребує відновлення.

Зафіксувати руйнування потрібно, щоб мати можливість отримати компенсацію або житловий сертифікат на відновлення пошкодженого чи покупку нового житла. Важливо збирати всі можливі докази руйнування, які надалі знадобляться (акти про руйнування майна, детальну фото чи відеофіксацію, свідчення тощо).

Самостійно пересічним громадянам і представникам бізнесу важко оцінити та зафіксувати масштаби руйнувань, адже часто не всі одразу помітні візуально. Тож для належної та професійної оцінки можна звернутись до експертів, які допоможуть вирішити це питання.

Про це розповіла заступниця директора Інституту судових експертиз ім. Бокаріуса Елла Сімакова-Єфремян.

Вона зазначила, у Харкові вже застосовують 3D-сканування як спосіб експертизи будинків, що постраждали внаслідок російських обстрілів та ракетних ударів.

Звернутися до експертів може кожен українець. Обмежень щодо часу звернення не встановлено, проте потрібно буде надати акт первинної експертизи про пошкоджене житло (складені ДСНС та органами місцевої влади).

«Ми просимо, щоб цей акт про пошкодження був в обов’язковому порядку. Але звертаються люди, коли прийшов вже певний час, і, безумовно, результати експертизи будуть з урахуванням певних умов. Наприклад, коли пройшов вже сезон снігу й дощів, а людина звернулася влітку, бо не могла раніше. Вона хоче відбудувати своє житло, і треба хоч якийсь висновок, який би об’єктивно підтверджував, які руйнування», – пояснила вона.

Саме цю технологію 3D-сканування вважають найбільш точною. Завдяки їй можна скоротити термін фіксування пошкоджень, зробити точну модель постраждалої будівлі та прив’язати її до конкретного місця.

Наприклад, сканування зруйнованого дев’ятиповерхового будинку займає приблизно дві години. Після цього у лабораторії: «створюють цю 3D-модель, і після цього вже експерт розраховує шкоду, яка завдана власнику».

Нагадаємо, що 23 лютого Верховна Рада України прийняла закон про компенсацію за зруйноване житло.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика