Енергокораблі та модульні реактори: Україні допоможуть відновити енергосектор

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» розроблятиме спільно із турецькою компанією Karpowership проєкт електропостачання від енергокораблів.

Японія співпрацюватиме з Україною у побудові малих модульних реакторів.

Електропостачання від енергокораблів

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія Україна» (АТ «ЕКУ») підписав із турецькою компанією Karpowership меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері електропостачання та використання плавучих електростанцій для подолання енергодефіциту в Україні.

Про це йдеться у пресрелізі АТ «ЕКУ».

Зазначається, що компанії планують розробити проєкт щодо фінансування та запуску 500 МВт електричної потужності від енергокораблів спільно з національними та міжнародними організаціями. Потужності має вистачити для забезпечення електроенергією 1 мільйона сімей в Україні.

Наразі розглядаються варіанти розташування енергокораблів біля берегів Молдови та Румунії. Їх планують приєднати електромереж країн та передавати струм до енергосистеми України через міждержавні лінії електропередачі. Щоб оцінити таку можливість планується залучити уряди Молдови та Румунії.

Комерційний директор Karpowership Зейнеп Харезі зазначила, «енергокораблі є швидким, надійним і гнучким рішенням для зменшення дефіциту електроенергії в країні». І додала, що вони «готові підтримати Україну в отриманні необхідної енергії якнайшвидше».

Гендиректор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко нагадав, що енергосистема України зазнала вже 12 масованих російських атак. Внаслідок пошкодження генеруючої інфраструктури України дефіцит електроенергії зростає.

«Поки війна триває, будівництво нових енергоблоків для відновлення втрачених або пошкоджених генеруючих потужностей є неможливим, і нам потрібно шукати інноваційні рішення для подолання поточної кризи. Технологія Karpowership дозволяє відносно швидко розгортати нові генеруючі потужності з метою цільового спрямування до української мережі. Ми віримо, що це може призвести до зміни парадигми вирішення енергетичної кризи в Україні під час російських атак на інфраструктуру», – наголосив він.

Малі модульні реактори та реалізація водневих проєктів

Японія планує взяти участь у проєктах з відновлення українського енергетичного сектору на основі новітніх технологій. Зокрема ідеться про співпрацю у будівництві малих модульних реакторів та спільній реалізації водневих проєктів.

«Ми відкриті для активної співпраці у сфері будівництва малих модульних реакторів і маємо значний потенціал для реалізації водневих проєктів. Україна має професіоналів та технічні можливості, які дозволять нам стати одним із лідерів у цих інноваційних напрямах», – розповів міністр енергетики Герман Галущенко за результатами зустрічі з з послом Японії Мацудою Кунінорі.

Мацуда Кунінорі, своєю чергою, наголосив, що питання забезпечення ядерної та радіаційної безпеки є дуже вагомими для його країни. Японія готова до поглиблення співпраці з Україною в цьому напрямку.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies