Фахова майстерня про секторальні реформи
У Дніпропетровській обласній раді відбулася фахова майстерня на тему «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: соціальний захист». Розглядали питання нормативно-правового забезпечення та шляхи реалізації повноважень місцевими представництвами. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровскьої облради.
Захід відбувся в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад. Учасники – голови та депутати районних рад області, а також представники ОТГ.
На початку фахової майстерні було зазначено, що Дніпропетровська область є одним з лідерів у реалізації реформи децентралізації і сьогодні налічує 56 ОТГ. Кожна з цих громад має перед собою мету – стати сильною та заможною територією. У рамках реформи тепер відповідальність за свій розвиток лежить на самій громаді, її жителях та керівництві. Для цього реформа децентралізації передбачає передачу більшості прав на місця. У тому числі вирішення багатьох адміністративних питань, зокрема, і соціального сектору.
Говорили також про можливості залучення громадського сектору, бізнесу та неурядових фондів для вирішення питань соціально незахищених громадян та груп. Конкретні приклади консультаційної і координаційної роботи вже напрацьовані, зокрема, у вирішенні проблеми одинокості людей похилого віку.
Прийшли до думки, що соціальна політика має бути спрямована на вирішення проблеми людини чи родини, що опинилась в складних життєвих обставинах, а не зробити їх соціально залежними від допомоги протягом всього життя. А це, в свою чергу, зробить отримувача соціальних послуг економічно відповідальним.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!