У Кам’янському стартував III фестиваль литовсько-українскої музики «Skambus saltinelis». Фортепіанний конкурс «Литовська осінь у Кам’янському», концерт-лекція «Мистецтво Литви в музичних творах» – так проходили перші дні фестивалю.
Засновники фестивалю литовсько-українскої музики «Skambus saltinelis» – комунальний навчальний заклад «Школа мистецтв» та громада литовців Кам’янського. Проходить фестиваль за підтримки Почесного консульства Литовської республіки у місті Дніпро.
Метою фестивалю є популяризація надбань литовської та української національних культур, виявлення талановитих та творчо-обдарованих юних виконавців, підтримка та розвиток родинної творчості для формування позитивних життєвих цінностей та почуття патріотизму.
28 листопада в юнацькій вітальні Центральної бібліотеки імені Т.Г.Шевченко відбувся концерт-лекція «Мистецтво Литви в музичних творах» для молодих виконавців. Учні Школи мистецтв, переможці конкурсу «На осліп», виконали п’єси литовських композиторів, а викладач школи Генріетта Роже ознайомила слухачів з історією культури Литви. Також у цей день в Школі мистецтв відбувся фортепіанний конкурс «Литовська осінь у Кам’янському».
Фестиваль буде проходити протягом трьох місяців:
21 грудня 2017 року о 18.00 в Центральній бібліотеці імені Т.Г.Шевченко – вечір поезії та музики Литви та України «Ми знайшли скрипковий ключ»;
22 грудня 2017 року о 17.00 – відкриття виставки учнів Художньої школи імені І.Першудчева (вулиця Бурхана, 9);
22 грудня 2017 року о 17.30 у Школі мистецтв (вулиця Звенигородська, 20) – відкритий конкурс родинних ансамблів «Родинна акварель»;
2 лютого 2018 року о 16.00 у концертній залі музею ДМК – гала-концерт.
Кам’янська Школа мистецтв (місцева назва — Школа мистецтв Альберта Роже) створена у 1997 році на базі колишньої музичної школи №2, започаткованої у 1969 році. У школі викладаються дисципліни музичного та хореографічного виховання. Навчаються 210 дітей. Школа мистецтв успішно виступає на всеукраїнських та обласних конкурсах, постійно бере участь у фестивалях українсько-польської та українсько-литовської музики.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!