Фестиваль «Кальміюс»: долучайтеся вживу або онлайн


19526
коментарі відсутні

Фестиваль «Кальміюс»: долучайтеся вживу або онлайн

П’ятий літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» триває на Донеччині та Луганщині. У квітні заходи у  живому форматі відбулися лише у Краматорську та Добропіллі. Однак, за усіма іншими подіями фестивалю можна було спостерігати онлайн. Організатори «Кальміюсу» в травні обіцяють насичену програму. Зокрема заплановані зустрічі з сучасними українськими письменниками, дискусії, майстерки для дітей, вистави тощо.

У квітні Донеччину в рамках фестивалю «Кальміюс» відвідали письменники Сашко Дерманський, Катерина Кулик, Євгенія Пірог, Василь Піддубний та Віталій Запека. Також для мешканців області наживо співали музиканти гурту з Вінниччини «Очеретяний кіт», а в онлайн-форматі відбулася вистава «Зелене Євангеліє» Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах» зі Львова. Через карантинні обмеження артисти не змогли приїхати на Донеччину, тож трансляцію організували з церкви.

 

Фестиваль «Кальміюс»: долучайтеся вживу або онлайн - Фото №1

 

«Саме 15-16 травня у нас буде досить велика, насичена програма. Відбудуться зустрічі з живими письменниками. Також передбачено багато заходів для дітей, батьків, для людей, які цікавляться українською культурою, літературою та мистецтвом, а також хочуть класно та яскраво провести час. Для дітей запросили таких письменників, як Сергій Пантюк та Ірина Мацко. Крім того, відбудеться багато майстерок, де діти матимуть можливість створити власну казку, намалювати свого казкового героя тощо. А під час вуличного фестивалю у нас відбудеться багато дискусій», – розповіла співзасновниця літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» Олександра Папіна під час пресконференції  в Антикризовому медіа-центрі.

 

Фестиваль «Кальміюс»: долучайтеся вживу або онлайн - Фото №2

 

«Минулого разу травень анонсувався, як знаковий місяць подій тих, які ми планували не один місяць і не один рік. Саме в нас відбудеться ексклюзивна прем’єра нових книг Сергія Жадана, про які він заявив на своїх сторінках у соцмережах, але наживо чи онлайн ніхто ще не був свідком презентації цих книг. Це будуть «Псалом авіації» і переклади Брехта», – зазначила співзасновниця літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» Тетяна Пилипець на прямому зв’язку зі Львова.

Вхід на всі заходи фестивалю вільний та безкоштовний, але на деякі події, які відбуватимуться у приміщеннях, через карантинні обмеження потрібна реєстрація.

Цього року проведення фестивалю «Кальміюс» підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, PEN Ukraine, Isar Ednannia.

Ірина Мартинова

 

Програма заходів літературно-митецького фестивалю «Кальміюс» на травень

11-12 травня –Вистави театру «І люди, і ляльки», ПКіТ НКМЗ (мала зала)

15-16 травня – книжковий ярмарок, зустрічі з письменниками, Краматорськ, площа Миру

15 травня:

 

11.00-12.00 Сергій Пантюк “Несерйозно про серйозне” з метром української дитячої літератури.

11.00-12.00 Ірина Мацко “Життя яскраве!”. Спілкування для дітлахів.

11.00-12.00 Таня Левченко “АССА”:  “Створи власну казку” – захоплюючий майстер-клас для дітей

12.30-13.30 Сергій Гридін “Поговоримо про заборонене?” Зустріч для підлітків та їхніх батьків.

12.30-13.30 Галина Вдовиченко, Вусато-хвостатий детектив для дітей

(модерує Тетяна Пилипець)

14.00-15.00 Віктор Янкевич, Зустріч із майстром детективного жанру

(модерує Тетяна Пилипець)

14.00-15.00 Ірина Білоцерківська “Літературні посиденьки” – презентація видавництва “Білка”

14.00-15.00 Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна Дискусія “Що дасть нам силу?” онлайн

15.30-16.30 Ірина  Мацко Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи

15.30-16.30 Сергій Пантюк, Остап Микитюк “Поезія – сіль душі людської”. Поетичні читання з авторами

16:45 -18:00 Вікторія Амеліна, Олександр Михед, Петро Яценко, Галина Вдовиченко, Дискусія від ПЕН-клубу “Україна в книжках наших авторів” (до 30-річчя незалежності України)  (модерує Тетяна Пилипець) онлайн

19:00 Гліб Бабич Моноспектакль «Вірші та пісні» кінотеатр «Родіна» онлайн

16 травня

11.00-12.00 Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна, Тетяна Пилипець Як виростити читача: чому одна дитина у книжці, а інша – в інтернеті?”  онлайн

11.00-12.00 Таня Левченко Видавництво “АССА”: “Створи власну казку” – захоплюючий майстер-клас для дітей

12.30-13.30 Ірина Білоцерківська, Тамара Горіха Зерня “Літературні посиденьки” – презентація видавництва “Білка” та книги автора

12.30-13.30 Олександ Михед, “Я змішаю твою кров з вугіллям!”. Тет-а-тет з Автором. (модерує Тетяна Пилипець) онлайн

14.00-15.00 Сергій Жадан Презентація нової книжки  онлайн

15.30-16.30 Олена Лотоцька, Сергій Синюк Про регіональну спадщину і літературу, генетичну пам’ять й відновлення української історії.

17:00-18:00 Сергій Гридін “Котоісторії, або як зустрітись із справжнім Вірусом”. Здибанка для дітлахів.

17.30-18.30 Петро Яценко, “Плюси” СРСР: Презентація книг «Союз радянських речей» та «Магнетизм» (модерує Тетяна Пилипець)

16 травня 19:00– концерт Лінія Маннергейма. Краматорськ, площа Миру онлайн

22 травня 18:00 – концерт “POETY” ”Чубай. Україна. Любов” у Академічного супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії. Сєвєродонецьк, концертна зала Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва

22 травня –  зустрічі з авторами Сєвєродонецьк;

23 травня 14:00 – концерт “POETY” ”Чубай. Україна. Любов” у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії,  Краматорськ,  ПКіТ НКМЗ

23 травня – зустрічі з авторами, Краматорськ


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі