Фестиваль української іграшки та гри з Луганщини перебрався на Рівненщину
Велике свято української народної іграшки та гри до початку повномасштабної війни п’ять років поспіль проходило у місті Кремінна, на мальовничому березі річки Красна. Сюди з’їжджалися майстри та поціновувачі української спадщини не тільки з усієї Луганської області, а й з інших регіонів країни.
Зараз місто окуповане російськими загарбниками, проте активні мешканці навіть в евакуації продовжують започатковані традиції. Цього року фестиваль відбувся у місті Рівне, яке стало новою домівкою для багатьох жителів Кремінної.
Ідея відродити культурно-мистецьку ініціативу за межами Луганщини належить Луганському обласному центру народної творчості, що була підтримана колегами з Рівного. Таким чином фестиваль поєднав у собі традиції Полісся та Слобожанщини. Деякі луганські майстри та майстрині з інших міст спеціально приїхали на свято зі своїми мистецькими доробками, які вразили місцевих мешканців.
Традиції живуть, не дивлячись на війну
Фестиваль відбувся яскравим сонячним днем, у неділю 4 вересня. Свято проходило на декількох локаціях та в різних форматах – наживо та онлайн. Зусиллями Рівненського обласного центру народної творчості відвідувачам запропонували насичену та різноманітну програму.
На основній локації в «Етносадку» гості розглядали різноманітні народні іграшки, виконані досвідченими луганськими майстринями. Це ляльки-мотанки, дивовижні звірята зі штучного хутра, ляльки-травниці, лоскутні ляльки, м’які іграшки та іграшки з бісеру, одяг для ляльок та ще багато чого цікавого. Також були представлені творчі роботи дитячих колективів з Луганщини.
Всі присутні мали змогу взяти участь у майстер-класах та навчитися робити українські народні іграшки.
Всі разом гості та організатори співали, танцювали, плели віночки та грали в українські народні ігри. Була облаштована фотозона, працювали виставки та ярмарок-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва.
«Наші традиції живуть, не дивлячись на війну… За час свого існування Фестиваль української іграшки та гри знайшов своїх прихильників, постійних учасників, відкрив нові імена. Цьогоріч ми проводимо його не вдома, втім раді показати свою майстерність на Рівненщині», – зазначили в Луганському центрі народної творчості.
Також у рамках проведення фестивалю у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці провели письменницький телеміст «Луганщина-Рівненщина» за участі письменника Миколи Ночовного з Луганщини та членів Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України.
«Яскраво і масштабно, так як було вдома…і ще обов’язково буде»
Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай зазначив, що обласний фестиваль української народної іграшки та гри вперше пройшов за межами Луганщини.
«Росія позбавила можливості відзначати його разом на Луганщині, але ніхто не змусить митців та інших жителів регіону відмовитися від своїх традицій та звичаїв. «Від Луганщини до Рівненщини! Україна – незалежна, нероздільна та нескорена! Український народ непереможний!» – під таким гаслом 4 вересня відбувся фестиваль народної іграшки та гри у Рівному», – написав у Телеграм Сергій Гайдай.
Він подякував організаторам та Рівненської ОДА за допомогу у проведенні фестивалю, що народився на Луганщині. Та зауважив, що цей захід не тільки сприяв розвитку та популяризації народних цінностей, а й дозволив переселенцям з Луганщини відчути підтримку на новому місці.
«Багато ігор, танців та співу, яскраво і масштабно, так як було вдома…і ще обов‘язково буде!!!», – додав Сергій Гайдай.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Рівненський обласний центр народної творчості
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!