Гірська громада на Луганщині – обстріляна, але тримається
Села і селища невеличкої Гірської громади що в Луганській області постійно знаходяться під вогнем ворожих військ. Зруйновано багато житла, пошкоджена майже вся комунальна інфраструктура, відсутній зв’язок. Проте в громаді працює місцева влада, сюди доставляється гуманітарна допомога, щодня відбувається евакуація людей.
«Ситуація напружена, обстріли не вщухають. Збільшується їх інтенсивність, збільшується калібр. Завдається багато ударів авіабомбами. Але ми тримаємось. Жодного клаптику громади ще не здано і не буде», – наголосив у відеозверненні Олексій Бабченко, керівник Гірської міської військово-цивільної адміністрації.
Відновлюють зруйноване
Ворог щільно б’є по цивільних об’єктах, завдаючи значних руйнувань Гірському та навколишнім населеним пунктам. Складається таке враження, що їх просто хочуть знищити вщент. Іноді бомбардування тривають по декілька годин.
Руйнувань дуже багато – і у житловому фонді, і в інфраструктурі. Через обстріли у громаді відсутні світло, водопостачання, зв’язок. Але ремонтні бригади працюють. Незважаючи на небезпеку, за можливості відновлюють комунікації. У перервах між бомбардуваннями виконують ремонті роботи.
Матеріали для ремонту використовують або зі своїх запасів (якщо склади вціліли), або отримують в якості гуманітарної допомоги – наприклад, від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. За потребою волонтери та поліція розвозять населенню питну воду, рятувальники – технічну.
Щоденна евакуація
Протягом останніх тижнів, коли ситуація в Гірському стала загострюватися, місцева влада активізувала роботу щодо евакуації населення. Іноді людей доводилося вмовляти виїхати, втім дехто з різних причин вирішував залишитися. Зараз евакуація теж відбувається, але з ризиком для життя.
«Правоохоронці, рятувальники, волонтери ризикують життям, але під обстрілами евакуюють людей навіть із віддалених населених пунктів Луганщини. Села і селища Гірської громади під вогнем росіян майже постійно, але в кожному є люди, які ще не виїхали. Коли дістаємося – вивозимо всіх бажаючих», – повідомляють у ВЦА.
Вивезення людей ускладнюється через те, що в громаді відсутнє світло, а разом із тим телебачення і інтернет, подекуди немає мобільного зв’язку. Тож деякі місцеві жителі дізнаються про безкоштовну евакуацію лише тоді, коли до бомбосховища або віддаленого району поліцейські, рятувальники чи волонтери доставляють гуманітарну допомогу. Але якщо хоча б такий спосіб спрацьовує, то вже добре.
За тими, хто ще вагається, повертаються знов і знов. Останніми днями евакуаційні рейси організовують щодня. Місць в автобусах достатньо для всіх бажаючих.
Гуманітарна допомога
Жителів, які ще не виїхали, або тих, хто категорично вирішив залишитися в громаді, підтримують гуманітарні організації. Нещодавно громадська організація Гірський Бум, разом з Гірською ВЦА та небайдужими місцевими мешканцями доставили в громаду гуманітарний вантаж. Це кілька тон продуктів харчування у вигляді консервів, дитячи памперси тощо.
«Ми дуже вдячні за допомогу гуманітарній місії People in Need Ukraine. Це наші добрі друзі і вже неодноразово ми отримували від них гуманітарні вантажі. Наша співпраця почалася ще у мирний час та продовжується і тепер. Дякуємо, що ви з нами!», – наголосили в організації.
Також висловили повагу «Новій пошті» за доставку вантажу та всім місцевим мешканцям, які допомогли з вивантаженням та організацією видачі гумдопомоги населенню.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!