ГО на деокупованих територіях можуть отримати гроші для ініціатив з відновлення та розвитку громад: розмір гранту не обмежений

16601
коментарі відсутні

ГО на деокупованих територіях можуть отримати гроші для ініціатив з відновлення та розвитку громад

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) може профінансувати проєкти українських ГО на звільнених від росіян територіях.

Тема конкурсу проєктів «Зміцнення спроможності ОГС брати лідерство у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій».

Отримати грант від уряду США можна, наприклад, для створення центра денного догляду, міні-хаба, побутових майданчиків для діалогу, простору, осередків розвитку, комунікації та координації процесів задля відновлення, застосунка чи чат-бота для потреб деокупованих громад.

«Ми запускаємо цей конкурс, щоб надати додаткові можливості та ресурси для зміцнення спроможності ОГС (організації громадянського суспільства — ред.) брати участь і нарощувати своє лідерство у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій, які були звільнені від російської окупації», – йдеться в анонсі конкурсу.

Сума гранту не обмежується.

Заявку необхідно підготувати та відправити до 18:00 31-го травня.

Умови конкурсу

 

Взяти участь у конкурсі зможуть виключно проєкти, які реалізовуватимуть на територіях, де були чи зараз тривають бої з російськими окупантами або тимчасово окуповані рф.. Вони мають бути включені в наказ Мінреінтерграції тимчасово окупованих територій.

Організатори проєкту підкреслюють, що на деокупованих територіях має бути партнерство між місцевою владою, бізнесом, ЗМІ, громадських, благодійних організацій та ін. Тож для успішної грантової заявки таке вже встановлене партнерство треба довести або хотіли б «підкріплені конкретними фактами наміри започаткувати це партнерство».

Читайте також: До €1 500: українська молодь може отримати на розвиток соціальних стартапів

Ідеї та проєкти, які розглядатимуться в першу чергу

 

Серед пріоритетів вказано 9 основних тем проєктів, але якщо інші проєкти відповідають загальній термі конкурсу, їх також можуть розглянути.

Швидка необхідна підтримка громад та територій у процесах відновлення адміністративних послуг, соціальних послуг тощо. Створення міні-хабів для надання різних послуг в одному місці, «гарячих ліній» та чат-ботів, які надають інформацію для громадян про відновлення втрачених документів, пошук родичів, відновлення пошкоджених документів тощо; створення чи відновлення центрів денного догляду, реабілітаційних центрів, громадських просторів тощо.

Посилення безпеки на звільнених територіях. Розробка комплексного плану безпекових заходів, навчальні заходи (наприклад, навчання поводженню із замінованими територіями); надання психологічної підтримки або супроводу та ін.

Підтримка або розгортання систем формальної та неформальної освіти. Надання освіти (дітям, молоді та дорослим); забезпечення доступу до освітніх послуг через обладнання відповідних просторів (наприклад, обладнання укриттів для можливості повернутися до навчання).

Створення сприятливих умов для місцевого бізнесу, в тому числі соціального. Розвиток соціального підприємництва на базі ГО зокрема для створення робочих місць, проведення кампаній із залучення інвестицій для підтримки місцевої економіки та відновлення інфраструктури.

Підтримка громадських рухів, волонтерських ініціатив, громадських і благодійних організацій. Тренінги з безпеки та підтримка у поверненні для ГО, які планують працювати на деокупованих територіях.

Моніторинг ситуації на деокупованих територіях. Ідеться про такі сфери, як дотримання прав людини, корупції, потреб людей, які постраждали внаслідок війни тощо. При цьому отримані дані мають бути такими, які можна буде використати на практиці.

Доступ до верифікованої інформації на деокупованих територіях. Ідеться про поширення інформації про розвиток подій в Україні, воєнні злочини рф, плани відновлення територій після деокупацї; навчання медіаграмотності та критичному мисленню; застосунки, чат-боти та інші діджитал інструменти, які допомагають поширювати правдиву інформацію з офіційних джерел для жителів звільненої території та ін.

Побудова співпраці між органами місцевої влади, бізнесом та громадянським суспільством для швидкого відновлення території. Координація та розбудова партнерських платформ громадянського суспільства та бізнесу для швидкого відновлення діяльності.

Врегулювання конфліктів на деокупованих територіях та громадах. Створення майданчиків для діалогу на деокупованих територіях між різними спільнотами людей та зниження напруги у громаді та сприяння соціальній згуртованості.

Читайте також: Нові грантові програми для ветеранів

Фінансування у межах конкурсу

 

З організаціями укладатиметься договір про надання гранту (безповоротної фінансової допомоги).

Максимальна та мінімальна сума гранту не встановлюються. Його обсяг визначає ОГС-аплікант, враховуючи заплановані активності, заходи, тривалість підтримки, яка надається, кількість/тривалість роботи залучених експертів/дослідників тощо.

«Разом з тим, очікується, що переважна більшість грантів, профінансованих у межах цього конкурсу, становитимуть до 5 млн грн. Ці суми можуть бути збільшені у разі обґрунтованої потреби», – зазначається в умовах.

Детальні інструкції подачі заявки можна за посиланням.

Заявки приймаються в один етап – через грантову базу і розглядаються щомісячно.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика