Готуватися до виборів та сподіватися на США: що говорять політексперти про найближчі перспективи повернення Донбасу

3135
коментарі відсутні

Готуватися до виборів та сподіватися на США: що говорять політексперти про найближчі перспективи повернення Донбасу

Серед вітчизняних експертів чимале розмаїття думок стосовно шляху повернення Донбасу.

Так, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі «112 Україна» висловив думку, що спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер на зустрічі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим обговорять питання миротворчої місії ООН для Донбасу, з введенням якої може закінчитися війна.

«Розмовляти, швидше за все, будуть про миротворчу місію, про формат, який влаштовує Україну. Це входження міжнародної адміністрації та миротворчої поліцейської місії, контроль над кордоном і так далі. Під час останньої зустрічі Путіна з Меркель обговорювали це питання… Наступний етап – узгодити позицію про наявність миротворців на територіях ОРДЛО зі Сполученими Штатами. І можна сподіватися, що війна на Донбасі закінчиться», – сказав Гримчак.

Він висловив переконання, що до таких дій Росію штовхають постійно зростаючі санкції.

За думкою експерта з питань безпеки, ветерана зовнішньої розвідки, генерал-лейтенанта Василя Богдана, президент Росії Володимир Путін чекає на вибори в Україні, щоб завдяки впровадженню прокремлівських сил диктувати умови настання миру на Донбасі.

«У Кремлі все ж чекають на президентські вибори, які відбудуться в березні наступного року, а, можливо, і парламентські. Але особливо – президентські, тому що зараз все спрямовано на те, щоб задіяти всі аргументи і можливості на міжнародній арені і, особливо, в Україні для того, щоб до влади привести прокремлівські сили, одним словом реваншистів. І зараз ми вже спостерігаємо, що відбувається на певних телеканалах, в певних ЗМІ – це заяви окремих політиків, які говорять не про переможний мир, а про якийсь мир. А що це за мир і на яких умовах – за це ніхто нічого не каже. Пропутінські сили намагаються впровадити в громадську свідомість, що майбутнє України – це псевдо-пацифізм і капітулянство. Тобто треба приповзти на колінах до Путіна й просити у нього за мир, який він, можливо, дозволить Україні мати», – пояснює він.

За думкою політолога Сергія Тарана ні одні війни не закінчувалися переговорами і Донбас не виняток, а Україні потрібно готуватися до затяжного збройного конфлікту з Росією.

«Ми повинні готуватися до того, що війна з Росією буде надовго. Це не така історія, яка закінчиться тільки тому, що хтось там зустрівся в “Нормандському форматі”, у Парижі чи десь ще», – сказав він.

На його думку, що саме вплине на Росію для зміни «замороженої ситуації» на Донбасі, питання філософське.

«Я думаю, що США прийняли довгострокову стратегію на зменшення можливостей Росії щось робити в зовнішній політиці. Це, по суті, повторення сценарію “холодної війни”. Тоді Захід не хотів воювати з Радянським Союзом, тому що на Заході розуміли, що така війна буде вбивчою з обох сторін», – зазначив Таран.

«Тому там обрали стратегію так званої “холодної війни”. Вона полягала в тому, що Радянський Союз обмежувався економічно, не допускався до технологій, а Захід тим часом ставав сильнішим. Приблизно такий ремейк “холодної війни” ми зараз бачимо. Захід робить те ж саме – він не хоче прямого протистояння з Росією, тому він поступово виснажує Росію з тим, щоб поступово зменшити її можливості», – продовжив політолог.

Він додав, що на Заході не хочуть йти ні на серйозний військовий конфлікт, ні на економічну конфронтацію з Росією через ситуацію в Україні.

«А найоптимальніше – це виснаження Росії поступово, крок за кроком», – прокоментував Таран.

У той же час політичний аналітик Дмитро Корнійчук вважає, що рішення про введення миротворчої місії ООН на Донбас можуть прийняти на найближчій зустрічі «Нормандської четвірки».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика