Громадська організація «Теплиця» зі Слов’янська продовжує свою діяльність у Дрогобичі
ГО «Теплиця», як організація, переїхала зі Слов’янська у Дрогобич. Нині на Львівщині команда продовжує реалізовувати проєкти, які спрямовані на дітей та молодь. У Слов’янську приміщення, яке було хабом для «Теплиці», нині функціонує як гуманітарний штаб.
Як «Теплиця» допомогає мешканцям Слов’янська
Нині команда «Теплиці» виїхала та продовжила свою діяльність у Дрогобичі. Її ж приміщення у Слов’янську функціонує як пункт видачі гуманітарної допомоги мешканцям. Співпрацює «Теплиця» з різними партнерами. Зокрема, громадський осередок «Друкарня» надає допомогу, яку залучає від благодійників.
Сама ж «Теплиця» з початку березня співпрацює з Українською освітньою платформою, колишньою Львівською освітньою фундацією, а також з Unicef. Останній підтримав організацію зі Слов’янська у допомозі дітям, яких вивозили з гарячих точок, зокрема, Рубіжного та Ізюму.
У «Теплиці» формували екстрені набори, які б могли брати в дорогу, в потяг під час евакуації, аби погодувати та переодягти дітей.
Крім цього, як гуманітарний штаб «Теплиця» приєдналася до всеукраїнського проєкту «СпівДія Хаб», який працює у Дніпрі. Там формують посилки та відправляють їх на Слов’янськ замовникам. Серед того, що потребують люди, – ліки, засоби гігієни. Нині допомогу вже отримали понад 200 родин.
«Багато кажуть, скільки можна на Слов’янськ везти, роздавати – всіх не нагодуєш, нехай краще евакуюються. Не всі можуть евакуюватися. Якщо, не дай Боже, Слов’янськ опиниться під окупацією, або людям доведеться місяцями сидіти в підвалах, то нехай краще у них будуть запаси», – зазначає голова ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» Ганна Авдіянц.
Нині організація допомагає не лише місцевим мешканцям, а й військовим.
Соціалізація та інтеграція переселенців у Дрогобичі
Нині кістяк команди «Теплиці» у Дрогобичі працює над соціалізацією та інтеграцією дітей-переселенців, які проживають у місцях компактних поселень. Зокрема, організовують розважальні заходи, на які запрошують і місцевих дітлахів.
Власними силами «Теплиця» разом із місцевою ГО «Цех доброти» влаштували акцію, де збирали кошти для ЗСУ. Дві організації облаштували локацію для дітей. За підтримки Unicef «Теплиця» проводить заходи із соціалізації дітей-переселенців.
У найближчих планах організації – старт денних таборів. Партнерами «Теплиці» в цьому проєкті є фонд «Голоси дітей». Денні табори влаштують у Сколе. За проєктом, у них перебуватиме половина переселенців, інші – місцеві. Розпочати планують з липня.
Програма буде спрямована не лише на розваги, а й на виховування свідомого ставлення до природних ресурсів: екоакції, аби малеча привчалася піклуватися про довкілля, походи в гори, поїздка в зоопарк, арт-терапії з психологами тощо. Триватиме денний дитячий табір 7 днів з 10 до 18.
Подавала заявки «Теплиця» на створення безпечного середовища для переселенців, які проживають у місцях компактного поселення в Дрогобичі. Ганна каже, що нині внутрішньо переміщені особи відчувають себе, як за парканом, бо здебільшого не ходять далеко від прихистку. Натомість, у безпечному просторі переселенці могли б знайти моральну підтримку, спілкування, можливість реалізувати свої ідеї.
У Дрогобичі команда «Теплиці» пропонувала співпрацю з місцевим молодіжним центром, які погодилися до спільних проєктів. Нині ж поки ніхто не підтримав ідею «Теплиці» щодо створення безпечного простору для переселенців у Дрогобичі.
«Люди мають знати, що є така спільнота. Це на теплу пору року. А коли прийдуть холоди, то можна і в простір переходити, у той же молодіжний центр. Ми можемо попросити приміщення, аби створити там «Теплицю», але ми собі думаємо, що місяць-два ми поїдемо додому. Не хотілося б розвивати приміщення, а потім його кидати. Хочеться підтримати чинне приміщення своїми компетенціями, своїм досвідом», – каже Ганна Авдіянц.
З переселенямі все ще важко…
За словами керівниці «Теплиці», переселенці все ще закриті до спілкування. Одна з причин – побоювання щодо житла, адже люди мешкають у школах, де з 1 вересня має розпочатися навчальний рік.
Нині у громадах Львівщини ремонтують приміщення. Та чи вирішить це проблему з житлом – невідомо. Деяким переселенцям пропонують тимчасовий виїзд закордон.
Читайте також: Адаптація переселенців та підтримка громадських організацій: як «Точка доступу» працює в нових реаліях
Ірина Мартинова, «ЗмІнИ. Схід»
Фото зі сторінки у фейсбуці ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!