Хроніки “Кальміюсу-2017”: Виступ етно-гурту “ЯгОди”
Фрагменти виступу етно-гурту “ЯгОди”, що відбувся у рамках фестивалю “Кальміюс-2017”, що проходив у Краматорську, у ДК ім. Бикова (район Старе Місто) з 1 по 3 грудня
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Фестиваль «Кальміюс»: долучайтеся вживу або онлайн
П’ятий літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» триває на Донеччині та Луганщині. У квітні заходи у живому форматі відбулися лише у Краматорську та Добропіллі. Однак, за усіма іншими подіями фестивалю можна було спостерігати онлайн. Організатори «Кальміюсу» в травні обіцяють насичену програму. Зокрема заплановані зустрічі з сучасними українськими письменниками, дискусії, майстерки для дітей, вистави тощо.
У квітні Донеччину в рамках фестивалю «Кальміюс» відвідали письменники Сашко Дерманський, Катерина Кулик, Євгенія Пірог, Василь Піддубний та Віталій Запека. Також для мешканців області наживо співали музиканти гурту з Вінниччини «Очеретяний кіт», а в онлайн-форматі відбулася вистава «Зелене Євангеліє» Шкільного театру УКУ «На Симонових стовпах» зі Львова. Через карантинні обмеження артисти не змогли приїхати на Донеччину, тож трансляцію організували з церкви.
«Саме 15-16 травня у нас буде досить велика, насичена програма. Відбудуться зустрічі з живими письменниками. Також передбачено багато заходів для дітей, батьків, для людей, які цікавляться українською культурою, літературою та мистецтвом, а також хочуть класно та яскраво провести час. Для дітей запросили таких письменників, як Сергій Пантюк та Ірина Мацко. Крім того, відбудеться багато майстерок, де діти матимуть можливість створити власну казку, намалювати свого казкового героя тощо. А під час вуличного фестивалю у нас відбудеться багато дискусій», – розповіла співзасновниця літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» Олександра Папіна під час пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.
«Минулого разу травень анонсувався, як знаковий місяць подій тих, які ми планували не один місяць і не один рік. Саме в нас відбудеться ексклюзивна прем’єра нових книг Сергія Жадана, про які він заявив на своїх сторінках у соцмережах, але наживо чи онлайн ніхто ще не був свідком презентації цих книг. Це будуть «Псалом авіації» і переклади Брехта», – зазначила співзасновниця літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» Тетяна Пилипець на прямому зв’язку зі Львова.
Вхід на всі заходи фестивалю вільний та безкоштовний, але на деякі події, які відбуватимуться у приміщеннях, через карантинні обмеження потрібна реєстрація.
Цього року проведення фестивалю «Кальміюс» підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, PEN Ukraine, Isar Ednannia.
Ірина Мартинова
Програма заходів літературно-митецького фестивалю «Кальміюс» на травень
11-12 травня –Вистави театру «І люди, і ляльки», ПКіТ НКМЗ (мала зала)
15-16 травня – книжковий ярмарок, зустрічі з письменниками, Краматорськ, площа Миру
15 травня:
11.00-12.00 Сергій Пантюк “Несерйозно про серйозне” з метром української дитячої літератури.
11.00-12.00 Ірина Мацко “Життя яскраве!”. Спілкування для дітлахів.
11.00-12.00 Таня Левченко “АССА”: “Створи власну казку” – захоплюючий майстер-клас для дітей
12.30-13.30 Сергій Гридін “Поговоримо про заборонене?” Зустріч для підлітків та їхніх батьків.
12.30-13.30 Галина Вдовиченко, Вусато-хвостатий детектив для дітей
(модерує Тетяна Пилипець)
14.00-15.00 Віктор Янкевич, Зустріч із майстром детективного жанру
(модерує Тетяна Пилипець)
14.00-15.00 Ірина Білоцерківська “Літературні посиденьки” – презентація видавництва “Білка”
14.00-15.00 Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна Дискусія “Що дасть нам силу?” онлайн
15.30-16.30 Ірина Мацко Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи
15.30-16.30 Сергій Пантюк, Остап Микитюк “Поезія – сіль душі людської”. Поетичні читання з авторами
16:45 -18:00 Вікторія Амеліна, Олександр Михед, Петро Яценко, Галина Вдовиченко, Дискусія від ПЕН-клубу “Україна в книжках наших авторів” (до 30-річчя незалежності України) (модерує Тетяна Пилипець) онлайн
19:00 Гліб Бабич Моноспектакль «Вірші та пісні» кінотеатр «Родіна» онлайн
16 травня
11.00-12.00 Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна, Тетяна Пилипець Як виростити читача: чому одна дитина у книжці, а інша – в інтернеті?” онлайн
11.00-12.00 Таня Левченко Видавництво “АССА”: “Створи власну казку” – захоплюючий майстер-клас для дітей
12.30-13.30 Ірина Білоцерківська, Тамара Горіха Зерня “Літературні посиденьки” – презентація видавництва “Білка” та книги автора
12.30-13.30 Олександ Михед, “Я змішаю твою кров з вугіллям!”. Тет-а-тет з Автором. (модерує Тетяна Пилипець) онлайн
14.00-15.00 Сергій Жадан Презентація нової книжки онлайн
15.30-16.30 Олена Лотоцька, Сергій Синюк Про регіональну спадщину і літературу, генетичну пам’ять й відновлення української історії.
17:00-18:00 Сергій Гридін “Котоісторії, або як зустрітись із справжнім Вірусом”. Здибанка для дітлахів.
17.30-18.30 Петро Яценко, “Плюси” СРСР: Презентація книг «Союз радянських речей» та «Магнетизм» (модерує Тетяна Пилипець)
16 травня 19:00– концерт Лінія Маннергейма. Краматорськ, площа Миру онлайн
22 травня 18:00 – концерт “POETY” ”Чубай. Україна. Любов” у Академічного супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії. Сєвєродонецьк, концертна зала Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва
22 травня – зустрічі з авторами Сєвєродонецьк;
23 травня 14:00 – концерт “POETY” ”Чубай. Україна. Любов” у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, Краматорськ, ПКіТ НКМЗ
23 травня – зустрічі з авторами, Краматорськ
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Фестиваль «Кальміюс» цього року відбудеться одразу в двох областях
Літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» цього року стартує вп’яте. Заходи влаштують у 7 населених пунктах Донеччини та в 1 місті Луганщини. Відвідати події можна буде як офлайн, так і переглянути онлайн на сторінці фестивалю у соціальній мережі Фейсбук.
Стартує «Кальміюс» 9 квітня з Дружківської, Іллінівської та Костянтинівської громад. Наступні зустрічі відбудуться наприкінці квітня у Бахмуті, Торецьку та Добропіллі, а в травні – у Сєвєродонецьку.
«У контексті організації п’ятого літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» для нас цікава, зокрема, цінність людського спілкування. Через виклики пандемії важливість спілкування подвоєна чи навіть потроєна. Інколи виклики, на жаль, такі звичні історичні, ситуаційні роблять нас сильнішими», – зазначила організаторка літературно-митецького фестивалю «Кальміюс» Тетяна Пилипець під час пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.
Програма фестивалю розділена на тематичні блоки: «Ми – вугілля», «Ми – ідея», «Ми – земля», «Ми – мрія», «Ми – любов». Гостями заходу стануть українські сучасні письменники. Крім цього, відвідувачі зможуть побачити вистави від шкільного театру Українського католицького університету та Львівського академічного театру. Також заплановані музичні виступи гуртів «Очеретяний кіт» і «Лінія Маннергейма» та програма «Чубай. Україна. Любов. POETY» від Соломії Чубай у супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.
«Однією з важливих подій на нашому фестивалі буде дискусія, яку організовує український PEN-клуб на тему 30-річчя української незалежності, яке ми будемо святкувати цього року. В рамках цієї дискусії члени українського PEN-клубу Галина Вдовиченко, Олена Стяжкіна, Вікторія Амеліна будуть говорити про революцію на граніті, про шахтарські страйки наприкінці 80-90-их років, які стали каталізатором здобуття незалежності, і про всі ті виклики, які ми мали протягом 30 років», – розповіла засновниця фестивалю «Кальміюс» Олександра Папіна.
Цьогорічний захід відбудеться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також у партнерстві з PEN Ukraine, Isar Ednannia та управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації.
Хто буде, що буде, коли буде можна дізнатися на сторінці фесту “Кальміюсу”. Тож долучайтесь!
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Після річної перерви в Краматорську відбудеться літературний конкурс «Кальміюс»
Наразі продовжується прийом робіт у п’яти номінаціях. Свої твори українською мовою можуть надсилати мешканці Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей, а також переселенці віком від 17 років.
Розпочався прийом робіт на Міжрегіональний літературний конкурс «Кальміюс» 5 липня. Зокрема, представлені такі номінації: поезія для дорослих, проза для дорослих, поезія та проза для дітей і підлітків, драматургія для дітей і дорослих, публіцистика.
«Дуже символічно, що в перші дні конкурсу ми прийняли рукопис з Донецької області, з Авдіївки. Також у нас дуже потужно у номінації «Поезія для дорослих» представлені конкурсанти з Харкова. І у нас є також поезія з Мелітополя, Запорізька область», – розповіла одна з організаторів конкурсу Оксана Проселкова.
«Кальміюс» був заснований у 2016 році до другої річниці звільнення Краматорська, Слов’янська та інших міст від російських окупантів. Торік літературний конкурс робив перерву. Цього року організатори шукають спонсорів, аби надрукувати збірку творів переможців.
«Наразі йдуть перемовини з благодійною організацією, щоб вона надала нам свій майданчик для збору коштів. Ми плануємо видати альманах, який об’єднає роботи цього і минулих років, але це буде залежати від згоди самих учасників та переможців. Якщо б не було карантину, ми планували робити урочисту частину, запрошувати митців зі всієї України, працювати в школах, бібліотеках та на міських майданчиках. Однак, обмежимося виключно онлайн-форматом», – говорить один з організаторів конкурсу Максим Потапчук.
Прийом робіт триватиме до 4 жовтня. Переможців оголосять 6 листопада. З умовами конкурсу можна ознайомитися на сторінці «Кальміюсу» у фейсбуці.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Фестиваль “Кальміюс” стартує вже цього тижня. Афіша (Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка)
Цього року регіональний літературно-мистецький фестиваль “Кальміюс” розширив свою географію, запропонувавши заходи одразу в трьох містах регіону. Краматорськ, Слов’янськ та Костянтинівка в період з 8 по 10 листопада перетворяться на міста літераторів та митців, які приїдуть зі всіх куточків України, щоб подарувати мешканцям Донеччини частинку свого таланту. Про програму та найцікавіші заходи фестивалю в Антикризовому медіа-центрі розповіли організатори Олександра Папіна та Станіслав Чорногор.
“Відкриття фестивалю відбудеться у Костянтинівці з вистави “Джалапіта” Першого театру зі Львова. Ця сюрреалістична комедія – перша постановка на українській сцені твору Емми Андієвської, лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка. Запрошуємо глядачів 8 листопада, о 14:00, до Школи мистецтв за адресою: площа Перемоги, 6. Наступного дня, 9 листопада, мешканці та гості Краматорська побачать “Джалапіту” о 15:30 у палаці культури ім. Бикова, вул. Шкільна, 9″, – повідомила Олександра Папіна.
На фестиваль запрошені Олена Стяжкіна, Марія Цимбал, Ірен Роздобудько, Любко Дереш, Зоя Казанжи, Сергій Гридін, Олександр Олійник та інші, які своєю творчістю презентують українську літературу Донеччини. Також буде спеціальний гість – мистецтвознавиця зі Львова Катерина Кіт, яка запросить до відвертої розмови про сімейні цінності.
Протягом трьох днів у містах відбуватимуться зустрічі з поетами та письменниками. Для спілкування митців з читачами передбачені різні локації, які умовно поділені на вікові групи – дитячі, підліткові та дорослі. Крім того, школярі позмагаються у читацькому конкурсі “Літературна кавалерка”, який пройде у формі КВК у краматорській школі № 8. У складі журі будуть відомі українські письменники, а призами стануть їхні книги.
9 листопада у Костянтинівці пройде книжковий ярмарок. Його на “Кальміюс” привезе видавництво АССА, що вперше українською мовою представило всесвітньо відому серію фентезі-романів “Коти-вояки”. На додаток АССА запропонує майстер-класи за мотивами книги та інтерактивну подорож у світ котів-вояків.
“За три роки фестиваль “Кальміюс” став упізнаваним регіональним мистецьким брендом Донеччини. Але ми хочемо, щоб “Хвилі Кальміюсу” докотилися і до інших міст і селищ Донеччини. Тому наступного року плануємо залучити до подій прифронтові населені пункти. А можливо, й розширити географію фестивалю на Луганську область”, – зазначив Станіслав Чорногор.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Фестиваль Кальміюс збирає гроші на “Спільнокошті”
Цього року регіональний літературно-мистецький фестиваль “Кальміюс” планується провести 9-10 листопада у Краматорську. Організатори готують цікаві заходи у десяти містах Донецької області, відбудуться театральні вистави, у гості запрошені українські видавці, письменники, музиканти та художники. На все це потрібні гроші. Де їх взяти та куди вони будуть витрачені, на прес-конференції у Антикризовому медіа-центрі розповіли Станіслав Чорногор – голова оргкомітету, голова ГО “Фонд розвитку громади”, та Олександра Папіна – івент-менеджер фестивалю, куратор мистецьких проектів ГО “Фонд розвитку громади”.
“Кальміюс” проводиться на Донеччині вже втретє. В 2016 році він вперше відбувся за фінансовою підтримкою Агенції США з міжнародного розвитку USAID. Цього разу організатори вирішили обійтися без донорських грошей – лише за підтримки громад. “Це не справа американського народу, а українських патріотів – підтримати фестиваль, який є проектом сучасної україномовної літератури на Сході України”, – зазначив Станіслав Чорногор.
Загальний бюджет фестивалю складає 550 тисяч гривень. Ці гроші потрібні на оплату проїзду і проживання гостей, рекламну кампанію фестивалю, сувенірну продукцію та подарунки для переможців читацьких конкурсів. Крім того, чимало коштує оренда залу для театральних вистав, адже для глядачів не передбачено продажу білетів.
“На нашому фестивалі можна буде побачити вистави “Джалапіта” за Еммою Андієвською та “Зерносховище” від Першого театру зі Львову. Серед запрошених письменників – Олена Стяжкіна, Любко Дереш, Ірен Роздобудько, Олексій Чупа. Зустрічі з ними пройдуть у десяти містах Донецькій області у форматі літературних кафе”, – розповіла Олександра Папіна.
Також заплановано провести книжковий ярмарок і ворк-шопи для освітян. Головною відмінністю цьогорічного фестивалю стане широке залучення дітей. Для них підготовлено два літературних конкурси: Клуб веселих та винахідливих для підлітків по творам сучасних українських письменників і конкурс “Я – співавтор” для молодших школярів.
“На цей час ми вже маємо партнерську підтримку від управління культури ДонОДА у сумі 100 тисяч гривень. Певну суму пообіцяла виділити міська влада Краматорська. Крім того, ми ведемо перемовини по залученню коштів від інших спонсорів та благодійників. І звичайно, сподіваємось назбирати грошей на Спільнокошті”, – повідомив Станіслав Чорногор.
Щоби долучитись до команди організаторів і зробити свій внесок у втілення проекту, потрібно зайти на сайт Спільнокошт.
Запис прямої трансляції прес-конференції – на сторінці АКМЦ в ФБ за посиланням.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!