Хто має право на допомогу по частковому безробіттю і як отримувати по 3500 гривень на місяць
Через повномасштабну війну багато українців повністю або частково втратили свій заробіток через зупинення роботи підприємств, скорочення виробництва продукції або надання послуг.
Вони можуть отримувати грошову допомогу з часткового безробіття.
Зокрема, ідеться про ФОП та деяких співробітників. При цьому причина, яка спричинила втрату заробітку, має відповідати конкретним критеріям.
Про це розповіли на сторінці Юридичного порадника для тимчасово переміщених осіб.
Хто може та як отримати грошову допомогу з часткового безробіття?
На виплати можуть розраховувати ФОП, у яких скоротилася тривалість робочого дня на 30%.
Що стосується найманих працівників, то вони можуть отримувати фінансову підтримку у випадках, коли загальне зупинення (скорочення) діяльності охоплює не менше ніж 20% чисельності працівників, а скорочення робочого часу та зарплати становить — 30%.
Крім того, роботодавець має виплатити заробітну плату та сплатити єдиний та страхові внески за кожного працівника. У разі відсутності працівників – ЄСВ «за себе» за останні 6 місяців до місяця, в якому відбулось зупинення (скорочення) діяльності.
Для отримання фінансової підтримки роботодавцю або ФОП потрібно звертатися до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності.
Заява має бути подана не пізніше ніж за 90 календарних днів з моменту зупинення або скорочення діяльності.
Цей вид допомоги надається на період зупинення або скорочення діяльності. При цьому він має бути не більше ніж на 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців від дня зупинення (скорочення) діяльності.
Максимальна сума виплат — 3350 гривень на місяць.
Коли виплати з часткового безробіття неможливі?
Грошова допомога не надається, якщо роботодавець чи ФОП:
- є органом державної влади, органом місцевого самоврядування, закладом, установою, організацією, що повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету, фондом соціального страхування;
- перебуває у процесі санації, припинення юридичної особи або підприємницької діяльності, визнаний у порядку банкрутом або стосовно його (її) порушено справу про банкрутство;
- відмовився від тимчасового переведення на потрібну роботу на повний робочий день (тиждень), працює за сумісництвом, проходить альтернативну (невійськову) службу, перебуває у простій або відпустці без збереження зарплати, має зупинений на період воєнного стану трудовий договір.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!