Єдина Україна

Художниця-переселенка з Нью-Йорка, що на Донеччині, влаштувала у Черкасах майстерку з малювання 

285342
коментарі відсутні

«Творчість рятує», – зізнається художниця з Нью-Йорка, що на Донеччині, сімнадцятирічна Анастасія Паршина. Після початку повномасштабного вторгнення дівчина понад пів року не могла виїхати у більш безпечне місце, тож аби розрадити себе малювала на всьому, що потрапляло на очі. Нині Анастасія з мамою знайшли прихисток у Черкасах. Дівчина вступила до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, а своїми вміннями охоче ділиться з відвідувачками безпечного простору «Затишно space», до якого Анастасія і сама ходила. Що малювали на майстер-класі від молодої художниці – дивіться у сюжеті.

Сімнадцятирічна Анастасія Паршина разом із мамою вже рік живуть у Черкасах. Дівчина родом з селища Нью-Йорк, яке нині потерпає від постійних обстрілів росіян. Анастасія згадує, що вдома її рятувала творчість, а саме малювання, яким дівчина захоплюється ще з дитинства. Молода художниця каже, що у рідному Нью-Йорку її картини були похмурими, але заняття улюбленою справою допомагало відволіктися від війни. 

Коли я жила в Донецькій області сім місяців після війни, ми не могли виїхати ніяк. Були такі моменти, що не було місяць світла і ми сиділи, добре, що було літо і не було холодно і робити було нічого. Я пам’ятаю, що я просто сиділа, малювала і малювала, – Анастасія Паршина – переселенка з Нью-Йорка – Хоч малювати було не особливо де, бо нічого не продавалось. Малювала і в зошитах і мало не на шпалерах. 

Виїхати з Нью-Йорка Анастасії з мамою допомогли волонтери. Нині родина живе в одному з черкаських гуртожитків. До повномасштабного вторгнення дівчина навчалася у Краматорському коледжі технології та дизайну на графічного дизайнера. Нині освітній заклад проводить заняття дистанційно, але віддалене навчання не влаштовує Анастасію. Тож молода художниця перевелася до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на спеціальність образотворче та декоративне мистецтво. Анастасія каже, що малює різними матеріалами на будь-яких поверхнях, а також на графічному планшеті. Щодо тематики, то полюбляє створювати ілюстрації для книжок, а також картини на патріотичну тематику.

Мені дуже подобається робити ілюстрації до віршів. Наприклад, одна з моїх останніх ілюстрацій – це «Кобзар» Тараса Шевченка. Дуже надихає українська культура. – Анастасія Паршина.

Поділитися своїми вміннями Анастасія вирішила з відвідувачками безпечного простору «Затишно space», на заходи якого дівчина раніше ходила й сама. Ученицям художниця запропонувала зробити листівку, де б поєднувалися орнаменти писанок рідних регіонів учасниць з Черкащиною, яка стала прихистком для деяких відвідувачок простору.  Черкащанка Альона готує подарунок для свого чоловіка військового. Разом із дочкою Євою роблять відбитки двох долонь, які потім прикрасять орнаментами рідного краю. 

Буде ще відбиток моєї ручки. Малюємо картину, чомусь вона у мене пов’язана з щастям, з добробутом тому, що на ній розміщені різні українські символи, які я поєднала. – Альона – учасниця майстер-класу. – Можливо, вийшло не так гарно, як хотілося, але це від душі. 

Ми у нашому просторі намагаємося давати нашим відвідувачкам розвивати свої таланти, свої вміння і розвивати про себе всьому світу. – Анна Первак – менеджерка з комунікації безпечного простору «Затишно space». – Тому ми даємо у користування наш простір, де вони можуть провести якийсь майстер-клас, лекцію, навчання, будь-що, чим вони займаються. 

Для проведення майстерки команда «Затишно space» надала Анастасії не лише приміщення, а й забезпечила усіма необхідними матеріалами. Раніше майстер-класи у безпечному просторі влаштовували й інші переселенки. Зокрема відвідувачок навчали в’язати патріотичні іграшки та випікати хліб. 


«Затишно space» – мережа безпечних просторів для жінок і дівчат, що функціонує в 6 містах України. Мета проєкту – захистити, надати безоплатну психологічну, юридичну та соціальну допомогу жінкам і дівчатам, які постраждали внаслідок війни чи перебувають у складних життєвих обставинах. Також діяльність простору спрямована на протидію ґендерно зумовленому насильству.

Мережа безпечних просторів «Затишно Space» реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» спільно з «Консорціумом реагування» за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine. БФ «Восток SOS» є імплементаційним партнером CARE, що входить до консорціуму.

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також