Ігри, поради і трансляції: як поліція використовує соцмережі та месенджери для спілкування з населенням
Онлайн-трансляції в Instagram, ігри, корисні поради і привітання у Facebook, можливість повідомити про злочин через Telegram – краматорські поліцейські активно використовують сучасні технології.
Патрульна поліція
Патрульні поліцейські першими виїжджають на виклики громадян. Бійки, домашнє насильство, гучна музика у сусідів вночі, куріння чи вживання алкогольних напоїв у заборонених місцях, ДТП, порушення правил дорожнього руху – ці та всі інші адміністративні правопорушення є “парафією” патрульних. Якщо ж стається якийсь кримінальний злочин, тоді за справу береться Національна поліція України.
Патрульна поліція Краматорська та Слов’янська присутня у Facebook із самого початку свого створення у травні 2016-го року. Сторінка “патрульки” у цій соцмережі є основним каналом спілкування з населенням – там у неї майже 3 тисяч підписників. Відомство також активно наповнює свій акаунт у, на жаль, не дуже популярному у Краматорську сервісі мікроблогів Twitter, а ще в Instagram (17 і 853 підписників відповідно).
Як і годиться в Instagram, патрульна поліція використовує цей сервіс більше для створення свого позитивного іміджу. Там публікують фото копів за роботою чи просто їхні портрети, розповідають про їхні досягнення чи благодійну діяльність (як, наприклад, участь у здачі донорської крові), постять світлини з масових заходів, в яких вони беруть участь, а також привітання зі святами.
Сторінка патрульних у Facebook призначена для розповіді про їхню щоденну роботу – про ДТП та інші пригоди, на які вони виїжджали. На цій сторінці також можна знайти багато корисних порад – як водіям проїхати перехрестя, як батькам подбати про безпеку дітей під час карантину, як отримати безоплатну правову допомогу тощо. Ще у Facebook з’являються попередження про погіршення погодних умов, а віднедавна патрульні запровадили популярний нині геймінг – невеликі ігри для водіїв на знання правил дорожнього руху.
Національна поліція
Краматорський міський відділ Національної поліції також присутній у Facebook – там у відомства створена група, яка наразі налічує понад 900 користувачів.
Поліцейські у цій групі повідомляють про свою громадську роботу та злочини, які вони розкрили, просять відгукнутися очевидців якихось подій або допомогти знайти зниклу людину, дають поради, як вберегтися від злодіїв чи шахраїв, публікують оголошення про роботу у своїй структурі. Оскільки у Краматорського відділу поліції є власний сайт, то у групі у Facebook в основному публікується анонс якоїсь новини, а повністю її читати потрібно саме на сайті.
У лютому краматорські поліцейські завели сторінку в Instagram – наразі там понад 370 підписників. На цій сторінці правоохоронці повідомляють про позитивні моменти своєї роботи, дають корисні поради, а ще – проводять онлайн-трансляції. Так, 24 лютого відбувся прямий ефір з начальником сектору кадрового забезпечення Краматорського відділу поліції, під час якого глядачі могли задати питання щодо вступу у навчальні заклади системи МВС, а також дізнатися про умови прийняття на службу до поліції.
Telegram
Повідомити про ДТП, підпільну роботу гральних автоматів, домашнє насильство або якийсь інший злочин чи інцидент можна без телефонного дзвінка на лінію “102”. Потрібно просто написати у створений поліцією Telegram-чат “Краматорськ – безпечне місто“.
Зараз там понад 950 користувачів. Коли щось трапляється, вони пишуть про це у чат, і швидко отримують відповідь: “Ваше повідомлення зареєстровано, наряд направлено”.
Дуже часто краматорці залишають повідомлення про рекламу продажу наркотиків на стінах будинків і просять поліцію відреагувати.
Правоохоронці наголошують: чат “Краматорськ – безпечне місто” створений для того, щоб своєчасно реагувати на події, які щойно відбулися і які потребують негайного втручання поліції, органів місцевого самоврядування чи комунальних служб.
Для того, щоб боротися з рекламою наркотиків, у Telegram є спеціальний чат-бот “СтопНаркотик“ – саме туди потрібно повідомляти про адреси таких “магазинів”. Краматорська міська влада також почала боротьбу з цим явищем – як це працює, дивіться в нашому відеоролику “Як боротись з рекламою наркотиків“.
Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!