Центр безпеки громадян в Іллінівській ОТГ з’явився в рекордні 3,5 місяці. Наразі вогнеборці демонструють свій агрегат, який вони вже випробували на практиці. На щастя, не в гасінні пожежі.
«На цьому автомобілі передбачено відвал. Тобто, працювали під час зимових заметів. Вже чистили від снігу дороги в населених пунктах. Отож, автівка ця багатофункціональна», – підкреслив начальник варти Михайло Томко.
Гаряча пора для них настане з приходом спекотних днів. Як показав минулий рік своя пожежна і команда, і машина в сільських населених пунктах конче необхідні. Долучатимуть до гасіння і добровольців за прикладом американських колег. З їх досвідом заступниця голови Іллінівської ОТГ Юліана Стужук ознайомилася під час нещодавньої поїздки до США у рамках програми «Відкритий світ».
«Рух вогнеборців – добровольців у США вже склався історично. Йому понад 100 років. Україна до цього лише йде. Звісно нас цікавить ця практика, оскільки зовсім недавно ми відкрили Центр безпеки громадян. Маємо професійну команду, яка працює там. Але є в нас і волонтери, які були б нам в нагоді».
Юліана молодий спеціаліст. Ризикнула і проміняла столицю на село. І не деінде, а в Донецькій області, де більшість населених пунктів межують з лінією бойових дій.
«Я працювала в Києві, але за покликанням я опинилася тут. Мені цікава реформа децентралізації. Я бачу в громаді величезний потенціал, навіть туристичний. У нас є що показати. У нас надзвичайні активні люди. Унікальне населення. У нас така громада, що про нас ще почують на всій території України»,- переконана Юліана.
Попри близькість до війни, планують повернути свій туристичний потенціал і в Олександро-Калиновому Іллінівської громади. На території села є кілька садиб, що готові приймати гостей. Є і ціла розважальна програма. Одна з останніх родзинок – зала природи «Неймовірна галявина» в музеї «Довкілля». ЇЇ вдалося облаштувати завдяки фінансовій підтримці Посольства Франції за участь у конкурсі «Неймовірні села України». Тепер в Олександро-Калинове їдуть навіть іноземні туристи.
«50 тисяч гривень дали на розвиток села. Ці кошти ми витратили на кімнату природи й фауни. Відтворили природу ландшафтного парку «Клебан-Бик», – розповіла зав клубом села Таїсія Піддубна.
Активну участь в розбудові громади беруть і переселенці. Зокрема, пейзаж рідних просторів РЛП «Клебан-Бик» – справа рук художниці з Донецька. Дивує своїм захопленням і Ярослав Коваль. Колишній архітектор сьогодні розводить японських Карпів.
«Найбільший – то Фердинанд, – розповідає Ярослав Коваль,- червоні з довгими хвостами – це золоті рибки. Вони виростуть приблизно до 20 см».
РЛП «Клебан-Бик» – то окрема перлина громади з неймовірною історією і дивовижною природою. На пагорбах донецького кряжа ростуть червонокнижні рослини. Багаті вони й на рідкісних тварин.
«Ми прийшли до висновку, що наше село буде займатися туристичним бізнесом. Зараз ми працюємо над створенням для цього умов». Староста сіл Олександро-Калинового та Яблунівки розповів про плани на майбутнє.
Звичайно, проблем у громаді, яка існує лише другий рік вистачає. Потрібно налагодити транспортне сполучення, побудувати парки та дороги тощо. Ці роботи ще доведеться провести.
Натомість, і зроблено чимало. В Іллінівці діє сучасний добре оснащений МЦ «Без обмежень». Функціонує оновлена опорна школа. Днями, зі ста пілотних по Україні, саме цей навчальний заклад потрапив у десятку переможців програми «Просування громадянської освіти в початковій школі в контексті нових освітніх стандартів».
«Хочеться, щоб ми сформували у кожної дитини таку громадянську свідомість, щоб вона була справжнім громадянином і брала участь у державотворення »,- акцентувала директорка навчального закладу Світлана Бурдун.
Загалом Іллінівська ОТГ об’єднує 26 населених пунктів. За рейтингом фінансової спроможності ОТГ України за результатами 9 місяців Іллінівка увійшла в топ «30» найбагатших громад України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (2)
/.
Цікаво, чи моє село не входить до Іллінівської ОТГ? Бо ні дороги не чистили - діти не могли потрапити до школи, навіть хліб не підвозився, а щоб потрапити мені на роботу довелося йти пішки 5 км. Навіть на пожежу 9 квітня до нашого села приїхала не СЛАВНОЗВІСНА бригада з центру безпеки Іллінівської ОТГ, а пожежники 41 частини Костянтинівка, за що їм ВЕЛИКЕ СПАСИБІ. Чи я дурна, чи хтось бреше?