Інтернет у краматорські школи – чотири тендери та невдоволення учасників конкурсу

3957
коментарі відсутні

Інтернет у краматорські школи – чотири тендери та невдоволення учасників конкурсу

Минулого року в рамках державної Програми з підвищення якості освіти Краматорськ отримав цільову субвенцію для забезпечення шкіл міста доступом до інтернету. Щоб обрати підрядника, Управлінню освіти Краматорської міськради довелося аж чотири рази оголошувати тендери. Кожного разу процес супроводжувався критикою з боку деяких учасників у соцмережах. Нарешті, коли переможець був визначений, йому довелося у зжаті строки виконувати роботу.

Чому склалася така ситуація навколо закупівлі послуги, та чому вона здетонувала, Антикризовому медіа-центру розповіли члени тендерного комітету Управління освіти.

Невдалі спроби провести тендер

Секретар тендерного комітету Катерина Некрасова повідомила, що відкриті торги на проведення швидкісного (100 Мбіт/сек) інтернету зі стартовою ціною 1 680 720,00 грн вперше були оголошені 14 серпня 2019 року.

“При розробці тендерної пропозиції ми брали за приклад аналогічні закупівлі, які проводили інші міста. Тобто виставили на “Прозоро” типову документацію. Але потягом місяця до нас почали звертатись фахівці щодо некоректних умов, тому довелося відмінити торги. Щоб удосконалити технічну частину, ми провели нараду з провайдерами Краматорська та Слов’янська. З урахуванням їх пропозицій склали нову документацію та вдруге оголосили торги 25 вересня”, – розповіла Катерина Некрасова.

Участь у другій спробі взяли троє учасників – ТОВ “КІОЛ”, ТОВ “САТЕЛІТ СЕРВІС” і ТОВ “САТЕЛИТ НЭТ СЕРВИС”. Тим самим вони погоджувались і з тендерними умовами, і зі строком виконання робіт – до 15 грудня. Однак і ці торги не відбулися, оскільки всі претенденти не надали повного пакету документів. .

Втретє конкурс був оголошений 1 листопада, у ньому взяли участь ПП “ЕЛІТ ЛАЙН СХІД” і ТОВ “КІОЛ”. Знов невдало.

“КІОЛ не надав підтвердження на обладнання, а з боку ЕЛІТ ЛАЙН СХІД було багато розбіжностей у робочих проєктах”, – пояснила Катерина Некрасова.

Довелося оголошувати торги вчетверте, 19 листопада, зі строком виконання робіт 25 грудня. На конкурс подалися все той же ТОВ “КІОЛ” та провайдер з Костянтинівки ТОВ “ДОНСУПЕРНЕТ”. Переможцем було визначено ТОВ “КІОЛ”, який одразу приступив до роботи.

Підрядник не встиг

Голова тендерного комітету Управління освіти Сергій Сергєєв повідомив, що за умовами тендеру провайдер повинен був провести оптичний кабель до кожної школи, розташувати у приміщеннях точки доступу до інтернету та Wi-Fi, і підключити предметні кабінети відповідно до робочих проєктів.

“Це великій обсяг робіт, особливо протягування кабелів. В деяких випадках – до 5 кілометрів. Наприклад, щоб провести інтернет до школи № 30 на Ясногірці – 4,3 кілометри. Тому підрядник долучив до роботи додатковий персонал, одночасно працювали шість бригад”, – сказав Сергій Сергєєв.

За інформацією членів тендерного комітету Управління освіти, на дату 26 грудня підрядник встиг провести інтернет у 24 школи, про що були підписані відповідні акти. “Оскільки не був виконаний повний обсяг робіт, то довелося вносити зміни до договору, зменшуючи його ціну до 1 349 125,00 грн. Стосовно шістьох об’єктів що залишилися, то наступного року буде оголошений новий тендер. Це кошти субвенції, вони є перехідними, тобто не “згорають” по закінченні бюджетного року”, – зазначила Марина Мозольова, заступниця голови тендерного комітету та начальниця краматорського Управління освіти.

Претензії претендентів

Весь час, поки тривала епопея з тендерами, деякі учасники висловлювали багато зауважень, розміщуючи критичні пости на своїх сторінках у Фейсбуці. Так, 6 грудня Микола Кучерук разом з Юрієм Трембачем опублікували відкрите звернення від провайдерських компаній, які вони очолюють – САТЕЛІТ СЕРВІС та ЕЛІТ ЛАЙН.

Свої особисті думки на цей рахунок додав Юрій Трембач.

В цих постах багато технічних нюансів, а також впевненість у неможливості виконати роботи у строк.

“Зная возможности каждого провайдера в нашем городе мы убеждены – качественно выполнить весь объем работ в указанные сроки, соблюдая требования технической документации, а именно неиспользование субподрядных организаций – невозможно… В связи с этим, поскольку наши компании предоставляют интернет в общеобразовательные учреждения за 1 грн. в месяц, мы вынуждены прекратить оказание этих услуг в конце декабря в знак протеста и несогласия с политикой управления образования Краматорска”, – говориться у публікації.

В Управлінні освіти розцінили заяву як шантаж.

“Ми вважаємо, що такі висловлювання мали ознаки шантажу. Проте погрози провайдера були втілені – 20 грудня провайдер відключив інтернет у школі № 26, де раніше надавав послугу. При тому що договірні відносини у нас до 31 грудня та вони мають виконуватись. Добре, що на той час КІОЛ вже завершив роботи на даному об’єкті, тож заклад не залишився без інтернету”, – зазначила Марина Мозольова

Вимоги до інтернету у школах

Якісний та швидкісний інтернет у закладах освіти вже не просто забаганка чи данина часу, а нагальна потреба. Тим більше, що наприкінці минулого року Краматорськ закупив 420 комп’ютерів та ноутбуків.

“До цього часу інтернет у школи надавав САТЕЛІТ СЕРВІС зі швидкістю 15 Мбіт/сек. Але цього вже недостатньо. У нас в школах встановлено багато комп’ютерного обладнання та інтерактивних дошок, які потребують високоякісного інтернету. Тому ми так поспішали визначитися з підрядником, якій відповідає сучасним вимогам. Це міг бути буть хто з учасників конкурсу. На жаль, провайдери, з якими ми співпрацювали раніше, вдалися до голосних обвинувачень у мережі. Цікаво, що вони не звернулися до Антимонопольного комітету, якщо дійсно вважали, що їхні права як учасників конкурсу були порушені”, – зауважила Марина Мозольова.

Між тим, 28 грудня у мережі з’явився новий пост Миколи Кучерука, де він стверджує, що провайдер-переможець КІОЛ невчасно та неякісно виконав умови тендеру.  Втім, свою заяву він спрямовував виключно до місцевих журналістів, а не до правоохоронних органів.

Тож наступного тижня, після завершення канікул, ми навідаємося до шкіл та перевіримо наявність та швидкість інтернету. Звісно, що це буде не фахова оцінка технічних деталей, а виключно констатація фактів та думки користувачів – учнів і вчителів. Стежте за нашими публікаціями на сайті, у Фейсбуці та на Ютубі.

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”

статтю виправлено, детальніше 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика