Історія успіху рекреаційної зони біля будівлі соціальних служб
Територія навколо будівлі соціальних служб, зокрема Волноваського об’єднаного управління, працівником якого є я, Шиман Юлія (завідувачка сектору з питань організаційно-інформаційної роботи), — це чарівний зелений куточок в тіні дерев, мешканцями яких є чудові пухнасті білочки. Спостерігати за цією красою — саме задоволення, тому і виникла мрія створити тут зону відпочинку для наших відвідувачів. Завдяки проєкту «Бюджет участі» ця мрія здійснилася. Окрім того, працівники фонду власними зусиллями створили додаткове озеленення: минулої осені ми заклали квітучу клумбу на території, а вже навесні біля зони відпочинку з’являться нові клумби. Своїми діями ми сподівались привернути увагу мешканців і влади до нашого невеличкого «власного» парку відпочинку. Мікрорайон, в якому розташована будівля, є густонаселеним, тож мати зону відпочинку поруч — просто чудово! Сподіваюсь, що колись в нашому зеленому куточку облаштують повноцінний дитячий майданчик, на якому гратимуться діти…
Щодо актуальності цього проєкту, то вона полягала у створенні зони відпочинку з тротуарною доріжкою, велопаркуванням та додатковими антивандальними парковими лавками, необхідними для відвідувачів соціальних служб, котрим інколи доводиться перебувати тут тривалий час. Необхідність такої рекреаційної зони у місці розташування подібних установ зумовлена відсутністю комфортних вуличних умов та облаштованих місць для відпочинку відвідувачів фондів, більшість із яких особи похилого віку, люди з особливими потребами, батьки з дітьми. Проблема необлаштованості навколишнього середовища була критичною, оскільки негативно позначалася на психофізичому стані наших відвідувачів. Основною метою проєкту стало облаштування існуючої зеленої території біля будівлі соціальних служб, розбудова додаткових зон відпочинку та дозвілля дітей і дорослих з подальшим функціонуванням цієї сучасної рекреаційної зони задля задоволення потреб мешканців та гостей міста (зокрема відвідувачів фондів).
За результатами конкурсу наш проєкт був підтриманий Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. Проєкт увійшов до трійки лідерів, за нього віддали свої голоси майже 90 громадян. Для подальшої реалізації проєкту мені надали підтримку місцева Громадська організація «Платформа активності», керівництво якої, в особі Людмили Вітошко, погодилося реалізувати цей проект, а також Західноукраїнський ресурсний центр, члени якого супроводжували його на всіх етапах реалізації: вчили вести масштабні проєкти, проводити тендери, робити замовлення, складати звітності — завдяки цьому все вийшло. Як наслідок — ми перетворили мрію у реальність, а особисто я отримала дуже корисні знання.
Хочу висловити величезну подяку не лише від себе, а й, впевнена, від усіх відвідувачів фондів, нашим партнерам за реалізацію проєкту, а саме: громадській організації «Платформа активності», дівчата якої є просто неймовірні! З впевненістю можу сказати, що незважаючи на те, що ГО «Платформа активності» досить «юна», вона — найактивніша громадська організація в місті! Окрема подяка Західноукраїнському ресурсному центру, Військово-цивільній адміністрації м. Волноваха та Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!