Компенсація за зруйноване житло – як отримати допомогу від держави

5964
коментарі відсутні

Пошкоджений приватний будинок

Близько 500 жителів Донецької області невдовзі отримають грошову компенсацію за зруйноване житло. Відповідні рішення ухвалювала облдержадміністрація протягом 2020-2021 років.

Допомога від держави надається на підставі постанови Кабінету Міністрів. Розмір компенсації постраждалим визначається за показниками опосередкованої вартості житла, але не більше 300 тисяч гривень за один будинок або квартиру.

Останнім часом проросійські найманці знов цілять по мирним населеним пунктам. Лише у листопаді під обстріли попали прифронтові селища Донецької та Луганської областей. На щастя, обійшлося без жертв, але будинки людей зазнали суттєвих пошкоджень.

Тому не зайвим буде нагадати, хто має право на грошову компенсацію за зруйноване житло, та який порядок дій передбачений.

Читайте також: Доступне житло для ВПО у Краматорську: деталі

 

Грошова компенсація за зруйноване житло: хто може претендувати

 

Власники (або співвласники) житла, що перебуває на контрольованих Україною територіях та було зруйновано внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Під дію Постанови потрапляють виключно житлові будинки (квартири). Руйнування інших господарських споруд не враховуються.

Важливою умовою є те, що житло було зруйноване після 14 квітня 2014 року під час військових дій.

 

Порядок компенсації за зруйноване житло

 

Що потрібно зробити, щоб отримати допомогу?

Крок перший. Звернутися до місцевої адміністрації за місцем розташування зруйнованого житла. Перелік документів такий:

  • заява на проведення обстеження житла;
  • копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • нотаріально завірені копії документів про право власності на житло.

Крок другий. Отримати повідомлення про дату проведення обстеження. Відповідне рішення приймається місцевою владою протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви. Саме обстеження житла проводиться у строк не більше 30 календарних днів з моменту прийняття відповідного рішення.

Крок третій. Отримати акт обстеження житла. Разом з ним безоплатно надається довідка про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації за відповідною формою.

Крок четвертий. Зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням. Під час звернення до державного реєстратора додати акт обстеження житла та документи про право власності на нерухоме майно.

Крок п’ятий. Звернутися за компенсацією до органу місцевого самоврядування з таким пакетом документів:

  • заява у довільній формі про виплату грошової компенсації (в ній вказати номер карткового рахунку, на який буде перераховуватись компенсація);
  • копія довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;
  • копія акту обстеження житла;
  • інформаційна довідка (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням.

Крок шостий. Отримати рішення про надання грошової компенсації за зруйноване житло або рішення про відмову в наданні грошової компенсації. У разі прийняття позитивного рішення – отримати грошову компенсацію.

Приймати рішення про надання постраждалим грошової допомоги уповноважені спеціальні комісії, що утворені в Донецькій та Луганській областях Донецькою та Луганською облдержадміністраціями.

Грошове відшкодування за зруйноване житло є одноразовим. Повторна виплата коштів не допускається.

Постраждалі, яким було виплачено компенсацію за зруйновану квартиру (житловий будинок), житлом за рахунок держави не забезпечуються.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика