Комп’ютерна томографія скоро з’явиться у Торецьку


9120
коментарі відсутні

У центральній міській лікарні Торецька скоро з’явиться комп’ютерна томографія. Високоточне обладнання – це інвестування у місцеву медицину спеціалістів з Туреччини.

У міський лікарні вже готують кабінет КТ до відкриття. Сучасне обладнання наразі проходить налагодження. Директор закладу став першим, на кому протестували новий апарат.

Комп’ютерний томограф у прифронтовому місті з’явився завдяки давньому партнерству медиків Торецька з їхніми колегами з Туреччини. Турки не лише закупили обладнання, а й надають всебічну підтримку щодо його запуску в роботу та навчання персоналу у його користування.

«Ми дуже раді встановити й надати обладнання КТ – комп’ютерної томографії у лікарню Торецька. Пандемія вирує світом. Багато людей хворіють на COVID-19. Ми вже знаємо, що без КТ робити діагностику – це майже неможливо», – підкреслює Dr. Хасан Морджалі, головний лікар HCOS (Туреччина).

Спеціалісти потрібної кваліфікації у Торецьку є. Це Світлана Нос – переселенка з Горлівки. До війни вона там працювала саме лікаркою КТ. Каже, що у час пандемії комп’ютерна томографія допоможе більш якісно робити діагностику, не виїжджаючи з міста.

«Цей апарат є світовим стандартом в діагностиці, зокрема захворювання легень. Через те, що рентген дослідження бачать грубу патологію, воно не може диференціювати: чи це бактеріальна причина запалення, тієї ж пневмонії, чи вірусна. На КТ ми можемо бачити нюанси. Дуже тонкі нюанси, які дозволять нам точно ставити діагноз», – каже лікарка.

Комп’ютерна томографія – це не тільки про захворювання дихальної системи. Таке сучасне обладнання – це ще й запорука завчасного діагностування онкологічних захворювань на ранній стадії. Сучасний апарат також дозволить робити якісні обстеження серця, легень, головного мозку та інших органів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також
Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим ...

Нові швацькі машинки, гончарне обладнання та сучасні станки для гуртків – Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим устаткуванням. Хто та як долучається до розвитку позашкільної освіти у прифронтовому місті? Учасниця студії шиття Тетянка Рафалюк хвалиться торбинкою, яку вже завершила. З пошиттям їй допомагала Анжела Володимирівна. «Це сумочка-косметичка. Схованка така. Маленька через те, що я

РЛП «Клебан-Бик» у яскравих світлинах Галини Семеніхіної

«Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» – історична і природна пам’ятка Донеччини» – це книга, презентувати яку на широкий загал завадив карантин. Однак, журналісти АКМЦ поспілкувалися з її авторкою. Виявляється в неї чимало талантів. Давайте знайомитися ближче – Галина Семеніхіна – переселенка з Авдіївки, мама двох діточок, працює провідною фахівчинею з екологічної освіти РЛП «Клебан-Бик» та має

У Костянтинівці триває енергоефективне оновлення ...

Реновація приміщення Костянтинівської амбулаторії №5 здійснюється у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини». Реалізує його Український фонд соціальних інвестицій у співпраці з громадою та закладом первинної медико-санітарної допомоги, коштом Уряду Німеччини. Про деталі реалізації проєкту розказала Тетяна Шишимарева,  директорка КП «ЦПМСД» Костянтинівки. Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом

Поради щодо соціально-психологічної адаптації від ...

Більшість ветеранів і ветеранок після повернення до мирного життя проходять певний «перехідний період», який може виявитись досить складним не тільки для нього або для неї, але й для всієї родини. Військовий психолог Андрій Козінчук поділився порадами щодо соціально-психологічної адаптації: Відкрито й чесно обговорюйте очікування щодо повернення додому зі своєю родиною. Зміни – це нормально. Тривога