Конструктиву у діалогах стає більше — проект Антикризового медіа-центру “Голоси”
За даними чергової сесії “Голосів” все більше людей з різних міст України, з підконтрольної і непідконтрольної територій, прийшли до загальних результатів з важливих питань – про це повідомляють автори проекту. В анкетах, які заповнили учасники після чатів один з одним, все частіше зустрічаються такі фрази як “нам вдалося знайти спільну мову”, “корисна розмова” і “дякую за хороший діалог!”.
Нагадаємо, кілька місяців тому у Антикризовому медіа-центрі стартував проект “Голоси”, який має за мету налагодити зв’язок між мешканцями тимчасово непідконтрольних територій та громадянами з усієї країни. Розмова проходить у вигляді чатів та конференцій, повністю гарантується анонімність та безпека учасників. “Голоси” це – унікальна технологія налагодження прямої комунікації звичайних людей по обидві сторони конфлікту.
За результатами жовтня також можемо визначити, що мовне питання продовжує бути найменшою перешкодою у спілкуванні людей. Мешканці східних частин країни добре розуміють українську, і навпаки, жоден учасник з підконтрольної Києву території не заявив, що не знає російської мови. Тож можемо зробити висновки — вічна спекуляція політиків на цій темі ні що інше, як спроба внести штучний розбрат між жителями регіонів Україні.
Загалом ж минула сесія була присвячена проблемам соціальної допомоги. Люди з обох сторін називали головними проблеми цієї сфери тотальну корупцію та байдужість чиновників до проблем звичайних громадян. Для їх вирішення називають одну обов’язку для всіх умову — якнайшвидше припинити збройний конфлікт та відновити мир, аби вже почати розбудовувати реально працюючу систему соцзахисту.
Також треба відзначити поліпшення відносини між учасниками “Голосів” після завершення сесії. Опитувані відмітили, що упереджено та сторожко ставилися до своїх співрозмовників на початку діалогу, але змінили свою думку на краще після його завершення. Про це свідчать високі оцінки, які надавали учасники своїм опонентам у фінальному анкетуванні.
І щодо віку опитуваних. Дослідження анкет показали, що чим молодші співрозмовники, тем легше їм все ж таки знайти спільно мову. Можемо припустити, що молодь все ж таки складніше піддається впливу будь-якої пропаганди, а частіше готова прийти на допомогу один одному. Старші ж учасники проекту назвали недоліками своїх партнерів відсутність людяності та взаємоповаги.
На жаль, також виникали питання із так званими “тролями” у чатах, а обурені їхньою поведінкою люди прохали організаторів проекту проводити для потенційних учасників сесій більше перевірок. “Голоси” ще раз підкреслюють – наш захід гарантує абсолютну анонімність та безпеку від сторонніх вух та очей, а також надає можливість виказати будь-яку думку, і не боятися потім тиску із боку будь-яких спецслужб чи сил. Тому дійсно, існує невеличкий ризик потрапити до чату із людиною трохи нижчою культурою діалогу, аніж ваша. Але спробувати знайти спільну мову у ситуації, що склалася в країні все ж таки потрібно нам усім.
“Голоси “запрошують нових учасників до наступної сесії. Якщо особисто ви хочете звільнитися від стереотипів та упереджень і почути правду із перших вуст без перекручування її медіа – заповнюйте форму реєстрації та приєднуйтеся, аби перемогти пропаганду разом з нами!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] Конструктиву у діалогах стає більше — проект Антикриз… […]