Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє»

11742
коментарі відсутні

БФ Горєніє

БФ «Горєніє»відкрився у Полтаві менш ніж два місяці тому. І весь цей час активно працює, допомагаючи тим, кому важлива підтримка.

Уже понад 400 внутрішньо переміщених осіб звернулися по допомогу до Інформаційно-ресурсного центру Всеукраїнського благодійного фонду «Горєниє».

Робота центру спрямована на підтримку жінок і дітей, які через війну мусили покинути свої домівки та переїхати на нове місце. Здебільшого це переселенки з Харківської, Донецької та Луганської областей.

Правова допомога, психологічна підтримка, надання корисної інформації для вимушених переселенців, можливість користування комп’ютерною технікою та творчий розвиток – таке широке коло послуг отримують відвідувачі центру.

«Кожного дня до нас приходять десятки жінок, якім потрібні ті чи інші наші послуги. Утім натепер очевидно, що найбільш затребуваною є саме психологічна допомога. Розвиваючи цей напрямок, ми знаходимо нові форми роботи. Зокрема, влаштовуємо творчі вечори з цікавими спікерами, запрошуємо на зустрічі полтавських митців, проводимо колективні медитації, майстер-класи для дорослих і дітей та таке інше», – повідомила Олена Ваганян, координаторка Інформаційно-ресурсного центру.

Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє» - Фото №1

Олена Ваганян, координаторка Інформаційно-ресурсного центру БФ «Горєніє» у Полтаві

Відкрити серце та знайти внутрішні ресурси

 

Олена розповідає, що на початку було складно встановити контакт з жінками, побудувати з ними довірливі відносини. Адже більшість з них не хочуть відкриватись, розповідати про свої проблеми, або не вважають за потрібне працювати з психологом.

Однак делікатне ставлення фахівчинь-психологинь до кожної жінки переломило ситуацію. Наразі переселенки записуються на індивідуальні консультації та на групові заняття, приводять до психолога своїх діточок.

«Безперечно, жінкам-переселенкам потрібна психологічна допомога. Більшість з них певний час перебувала у себе вдома в умовах вкрай небезпечних, у страху за своє життя та за життя своїх дітей. Це велике потрясіння для кожної людини. Водночас і тут, у безпеці, жінка не знаходить спокою. Її вирвали зі звичного середовища, тому на новому місці вона відчуває себе самотньою, навіть якщо поруч з нею її родина», – пояснює психологиня Людмила Коминар.

 

Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє» - Фото №2

Психологиня центру Людмила Коминар проводить індивідуальну консультацію

 

Психологічна підтримка в Інформаційно-ресурсному центрі не є діагностикою та тим більш не є терапією. Це робота з людськими душами, які виснажені, надломлені та спустошені через війну. Задача психологів – мобілізувати в кожній жінці її внутрішній ресурс, щоб вона змогла отямитися після пережитого та повернутися до активного життя.

Досягненню таких цілій сприяють не тільки консультації психологів, а й різноманітні заходи, які по декілька разів на тиждень проводяться у центрі. Варто відзначити, що до цієї роботи долучаються й жінки-переселенки. Як волонтерки вони проводять свої майстер-класи, навчаючи інших тієї майстерності, яку мають самі.

 

Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє» - Фото №3

На майстер-класах жінки відпочивають, отримують ресурс та заводять нові знайомства

БФ «Горєніє» підтримує дітей через творчість

 

Психологічна допомога потрібна не тільки жінкам, а також і дітям, які пережили жахіття війни та вимушене переселення з рідного дому. А деякі на власні очі бачили свої зруйновані будинки, поранених близьких, чули нескінченні вибухи та «прильоти». Загоїти отримані травми дітям допомагає психологиня Лариса Духова.

 

Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє» - Фото №4

Лариса Духова: «Від поганих спогадів краще за все дітей відволікають творчі заняття»

«На наших заняттях дітки  малюють, ліплять тваринок, виробляють різноманітні поробки. Немає того, щоб я розпитувала в них про те, що вони пережили. Навпаки, саме через творчість виходять негативні спогади, підвищується самооцінка дітей та відкриваються їхні ресурси», – зазначила Лариса Духова.

 

Соціальні та юридичні питання

 

В окремому кабінеті Інформаційно-ресурсного центру встановлені два комп’ютери, які підключені до мережі інтернет, принтер і сканер. Таким чином, завітавши до центру, жінка-переселенка може зробити необхідні копії документів, які їй можуть знадобиться для пред’явлення до якоїсь держструктури. Скористатися оргтехнікою відвідувачам  допомагає адміністраторка центру Олена Івоніна.

 

Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє» - Фото №5

Адміністраторка Олена Івоніна першою зустрічає відвідувачів та допомагає зорієнтуватись у послугах центру

 

Відвідувачка може попрацювати за комп’ютером, щоб самостійно знайти потрібну інформацію в інтернеті. Або отримує консультацію від співробітників центру. Також за попереднім записом може потрапити на прийом до юриста (він проводиться за узгодженим графіком), щоб розв’язати більш складні особисті питання.

Інформаційно-ресурсний центр БФ «Горєніє» знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська 2, оф. 419. Телефон (066)139-01-98.
Всі актуальні повідомлення розміщуються у Телеграм-каналі Центру.

Читайте також: Центр громадських ініціатив з Перечина долучає переселенців до розвитку громади

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика