Краматорчанам доведеться частково платити за ремонти у своїх багатоповерхівках

3336
коментарі відсутні

Краматорчанам доведеться частково платити за ремонти у своїх багатоповерхівках

Від 5 до 22 відсотків загальної вартості робіт повинні зібрати мешканці, решту виділять з міського бюджету – віднині капітальні, поточні ремонти та реконструкція багатоквартирних будинків здійснюватиметься виключно на умовах співфінансування. Відповідне рішення прийнято Краматорською міськрадою наприкінці квітня.

Механізм спільного з мешканцями фінансування ремонтних робіт розроблено в рамках реформування житлово-комунального господарства та відповідно до Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Як він працюватиме, Антикризовому медіа-центру розповів Володимир Вакалов – начальник відділу житлового господарства Краматорської міськради.

“Перед усім хочу зазначити, що усі власники квартир є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, які зобов’язані забезпечувати його належне утримання та технічний стан, здійснювати технічне обслуговування та, у разі необхідності, проводити поточний і капітальний ремонти. Оскільки мешканці самі не в змозі зібрати необхідну суму, був розроблений механізм співфінансування. Фактично він є підтримкою співвласників багатоквартирних будинків у тому, щоб спільно проводити ремонтні роботи”, – наголосив Вакалов.

Яку частину мають сплачувати співвласники:

  • капітальний ремонт ліфтів – 5% (фіксований відсоток);
  • капітальний ремонт покрівлі – 10% (базовий відсоток);
  • капітальний ремонт вимощення – 10% (базовий відсоток);
  • капітальний ремонт системи централізованого опалення – 10% (базовий відсоток);
  • капітальний ремонт системи холодного водопостачання – 10% (базовий відсоток);
  • капітальний ремонт системи водовідведення – 10 % (базовий відсоток);
  • капітальний ремонт електроосвітлення та силової проводки по підвальному приміщенню – 10% (базовий відсоток).

Базовий відсоток співфінансування застосовується для двоповерхових будинків. Розрахунок відсотка для будинків більшої поверховості здійснюється шляхом додавання до базового 1% за кожен поверх починаючи з третього. Тобто для 5-поверхових: базовий + 3%, для 9-поверхових: базовий + 7%, для 14-поверхових: базовий + 12%.

Наприклад, якщо ремонт системи опалення у п’ятиповерховому будинку коштує 500 тис. грн, то мешканці повинні зробити внесок у сумі 65 тис. грн. (13%). Кошти чималенькі, а враховуючи високі комунальні тарифи та низьку платоспроможність переважної більшості мешканців, зібрати їх буде складно.

За словами Володимира Вакалова, наразі лише жителі одного будинку – вул. Дружби, 6 – висловили зацікавленість у спільному фінансуванні ремонтних робіт. Зі свого боку, міська рада перебачила у бюджеті 2 млн. грн. на програму співфінансування. Тож, хто швидше збере свою частку, зможе розраховувати на проведення ремонту за бюджетні кошти.

Алгоритм дій, який дозволить потрапити у програму співфінансування, передбачає декілька етапів:

  1. Визначається необхідність виконання ремонтних робіт. Для цього управляюча компанія (УК) “Ладіс” двічі на рік проводить обстеження житлових будинків та оцінює їх стан.
  2. Якщо є необхідність провести в домі роботи капітального характеру, управляюча компанія ініціює збори власників житла та доповідає про виявлені проблеми. Власники визначаються, які конструктиви їхнього будинку потребують першочергового втручання, та приймають рішення щодо згоди на виконання робіт на умовах співфінансування.
  3. На цей від робіт складається дефектний акт, який є обґрунтуванням для замовлення проектно-кошторисної документації.
  4. Обирається уповноважений представник співвласників з повноваженнями укладання договорів на виготовлення проектно-кошторисної документації та з підрядником, контролю здійснення робіт, підписання актів виконаних робіт.
  5. Визначається спосіб накопичення коштів для співфінансування робіт. Наприклад, мешканці можуть протягом півроку відкладати кошти, здаючи по 50-100 гривень з квартири на місяць, або одноразово внести на ремонт по 600 гривень – це обговорюється на зборах та затверджується протоколом. Також можна взяти банківський кредит або отримати грант.
  6. Обирається юридична особа, на спеціальному рахунку якої будуть акумулюватися кошти для співфінансування. Це може бути УК “Ладіс”, або інша компанія за рішенням загальних зборів.
  7. За накопичені кошти виготовляється проектно-кошторисна документація, у разі якщо ПКД на той момент немає в наявності.
  8. Подання заяви на ім’я міського голови щодо згоди співвласників на проведення на умовах співфінансування з додаванням протоколу зборів та ПКД. У разі погодження – передача документів на виконання до відділу житлового господарства.
  9. Замовлення коштів у міському бюджеті на проведення робіт.
  10. Накопичення співвласниками багатоквартирного будинку необхідної суми коштів, згідно з порахованими відсотками співфінансування.
  11. Відділом житлового господарства проводяться процедури з визначення підрядника, після чого між відділом, уповноваженим представником співвласників та підрядною організацією укладається тристоронній договір.
  12. Підписання акту виконаних робіт.

Дія цієї Програми поширюється на багатоквартирні житлові будинки, співвласникам яких надається послуга з управління багатоквартирним будинком управляючою компанією ТОВ “УК “Ладіс”.

За більш детальнішою інформацією можна звернутись до відділу житлового господарства за адресою: бул. Машинобудівників, 23 (тел. 5-93-86).

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика