Краматорчани в заручниках Міськгаза
Як виходити з ситуації, що створилася, звідки беруться розцінки на послуги газовиків і які мікрорайони незабаром чекає подібна доля, обговорювали на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі за участю начальника міськгазу Івана Ковтонюка та головного інженера Олександра Андрієнко.
Суть проблеми полягає в тому, що 6 червня Міськгаз для проведення планових робіт на зовнішніх мережах відключив від газопостачання 14 багатоквартирних будинків в одному з мікрорайонів, одночасно без газу залишилося понад 400 осіб. Ремонтні роботи проводилися недовго, але найцікавіше почалося після цього. Щоб повернути газ в будинку, газівники, дотримуючись правил техніки безпеки, повинні зайти в кожну квартиру, щоб переконатися в тому, що вентилі у всіх перекриті.
Однак, потрапляючи в житло, вони вимагали про абонентів технічну документацію на встановлені газові печі та колонки. Навіть якщо така перебувала, абонентам говорили, що в «архіві Горгаза» немає документів, які б свідчили про те, що установка проводилася фахівцями. Тому, щоб в квартирі з’явився газ, треба заплатити. Людям одразу ж видавали квитанції на оплату послуг – фактично, з узаконенням заднім числом газової техніки.
У переліку необхідних до сплати так званих «послуг» значилися такі пункти: зміна проекту – 264 грн., Прийняття об’єкта в експлуатацію – 115 грн., Виготовлення кошторисної документації – 62 грн., Транспортні витрати – 155 грн., І ще кілька подібних позицій . Найбільш вагома стаття в цьому переліку – додаткова газифікація (установка печі або колонки) – 1450 грн. Тобто Міськгаз, не соромлячись, стягує майже півтори тисячі гривень за роботу, яку не виконує, адже печі і колонки вже стоять в квартирах. Крім того, абоненти стверджують, що свого часу заміну газового обладнання виконували співробітники міськгазу, за заявами, з оформленням технічної документації, і всі ці послуги були оплачені. Чому відповідні документи не потрапили в архів підприємства, тепер ніхто відповісти не може.
Не дав відповіді на це питання і Іван Ковтонюк, посилаючись на недбайливих «попередники». Сам він очолює краматорський Міськгаз недавно, раніше служив в такій же посаді в Нікополі. «Ви звикли жити у свавіллі, і продовжуєте також, – заявив він на прес-конференції. – Ми діємо за законом, згідно з яким будь-яке втручання в газове господарство повинно виконуватися тільки фахівцями ».
Відповідаючи на питання, звідки беруться драконівські розцінки на послуги, керівник Горгаза згадав документ під назвою «Державні будівельні норми», але не пояснив, чому прейскурант цін на послуги не опубліковано жодного на сайті, ні на дошках оголошень в Міськгазі. «Розцінки формуються в залежності від складності робіт», – обтічно висловився Іван Ковтонюк. – Знизити їх ми не можемо, це буде порушенням закону ».
У той же час абоненти, які опинилися в заручниках Горгаза, вважають, що саме їх законні права порушені, тому вони вже звернулися до правоохоронних органів з приводу відновлення справедливості. Але, схоже, нинішнє керівництво це не лякає: на прес-конференції були озвучені плани по проведенню профілактичних робіт в липні. Під відключення з усіма фінансовими наслідками потраплять багатоквартирні будинки в Старому місті (вул. Шкільна, № 4 та 6) і 15 будинків в кварталі Румянцева-Стуса.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!