Краматорськ отримав поради щодо дотримання прав людини
Українська Гельсінська спілка з прав людини визначила індекс відповідності правам людини діяльності місцевої влади міста Краматорськ. Презентація дослідження відбулася в Антикризовому медіа-центрі.
Зокрема, у Краматорську вивчався рівень забезпечення базових потреб людини за напрямом «Дотримання права на достатній життєвий рівень». Задля отримання необхідної інформації було направлено запити до депутатів і посадовців виконавчої влади, до комунальних закладів, також вивчалися відповідні документи, розпорядження тощо. Координатор приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Кадієвський подякував керівництву Краматорської міськради за плідне співробітництво.
Проте, Краматорськ не отримав стовідсоткового результату – 62 бали зі 100 можливих. Як уточнила Марина Куприкова, оцінювались наступні напрямки:
- Наявність програм подолання бідності.
- Підтримка сімей у скрутному становищі.
- Фінансування заходів подолання бідності.
- Допомога в отриманні житла дітям-сиротам, ВПО та іншім.
- Сприяння технічному покращенню умов життя.
- Надання притулку для безхатченків.
- Якість житлово-комунальних послуг.
- Доступ до соціальних, медичних, адміністративних послуг.
«Під час дослідження було виявлено певні чинники, які не дозволили зарахувати бали за окремими напрямками. Отже, згідно з результатами за 2017 рік, Краматорськ отримав 62 бали, які зараховано і 38 балів, які можливо зарахувати у майбутньому, якщо виправити ситуацію. З цією метою ми направимо цей аналіз разом із рекомендаціями до міськради».
За словами Богдана Мойси, Місцевий індекс прав людини є інструментом однаково актуальним для місцевої влади та громадськості, його можна використовувати звичайним місцевим громадським активістам. Тобто, цей проект дає реальну можливість змінювати життя в територіальних громадах на краще.
«Нарешті в Україні створено інструмент, який дозволить змінити ситуацію з дотримання прав людини на місцевому рівні», – підкреслив координатор Української Гельсінської спілки з прав людини.
Індекс відповідності правам людини діяльності місцевої влади – це інтегрований рейтинг міських рад громад, серед котрих аналізувались як міста обласного підпорядкування, так і об’єднані територіальні громади.
«Даний індекс відображає відповідність діяльності органів місцевого самоврядування існуючим національним та міжнародним стандартам прав людини, – пояснив Тарас Щербатюк. – Він є показником, наскільки діяльність різних муніципалітетів країни є сумісною з дотриманням прав людини на участь у процесах прийняття рішень, прав на отримання інформації про діяльність органів самоврядування, бути поінформованим про поточний та перспективний розвиток громад».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!