Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації

32875
коментарі відсутні

Так виглядала школа мистецтв № 3 до повномасштабного вторгнення 

Попри евакуацію з рідного міста, відстань та перебої зі світлом школа мистецтв № 3 Краматорська продовжує навчати дітей. Викладачі та учні нині знаходяться не лише у різних куточках України, а й навіть країнах. Попри усе це, вони продовжують заняття. Зокрема, працюють усі відділення школи, крім хореографічного. 

 

Викладачі та учні у різних містах

 

Із завідувачкою відділу теорії та історії мистецтва Оксаною Черевань та завідувачкою художнього відділення Любов’ю Рибалко вперше зустрічаюсь на виставці їхнього колеги Артура Новікова, який нині служить у лавах ЗСУ та боронить нашу країну. Жінки переїхали у Чернівці з Краматорська. Оксана продовжує заняття з дітьми, а от Любов у безоплатній відпустці. 

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №1

Любов Рибалко

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №2

Оксана Черевань

 

Краматорській школі мистецтв № 3 – 57 років. У закладі діє музичне, художнє, театральне, хореографічне відділення, відділ кіно та телемистецтва, при ньому є клас мультиплікації. 

Рішення про виїзд з Краматорська Оксана з родиною ухвалила у березні. Тоді вела заняття дистанційно, а робочий простір через часті повітряні тривоги облаштувала у коридорі. 

«Їхали з валізою евакуаційним потягом, не конкретно у Чернівці, а куди приїдемо», – розповідає Оксана Черевань. 

До повномасштабного вторгнення Краматорську школу мистецтв відвідували близько 600 учнів, нині їх залишилося 400. Попри це, мають і новачків, які вступають чи переводяться з інших закладів. 

Скоротилася й кількість викладачів, які продовжують проводити заняття: деякі з них виїхали за кордон до Польщі та Німеччини, інші евакуювалися до різних міст України: Дніпра, Кропивницького, Києва, Хмельницького тощо. Є й ті, хто залишився у Краматорську.

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №3

Так виглядала школа мистецтв № 3 до повномасштабного вторгнення

 

«Всі відділення нині працюють, окрім, хореографічного. Воно зараз у простої. Хореографічне відділення – це постановка танцю. Вони не можуть дистанційно ставити танці», – зазначає завідувачка художнього відділення Любов Рибалко. 

 

Учні школі мистецтв адаптувалися до дистанційних занять ще за карантину

 

Нині усі заняття у Краматорській школі проходять дистанційно. Оксана Черевань каже, що працювати у такому форматі навчились ще за карантину. До відключень світла усе проходило у звичному режимі. 

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №4

Один із заходів у школі мистецтв № 3 до повномасштабного вторгнення

 

«Діти вже знають, як проходить урок, тобто вони адаптувалися до цього. Я шукаю яскраві, цікаві форми: процес складається не лише з проведення занять. На художньому відділення у мене учні – маленькі діти. Раніше, коли ми займалися в школі, влаштовували два-три рази на рік різні святкування: Новий рік, день художника. Зараз ми продовжуємо це онлайн: у нас відбулися чаювання до дня художника, діти щось показували, наприклад, фокуси, вони були святково одягнені, у кожного свої смаколики. Тобто у нас поєднуються навчання і заходи, які зближують», – каже Оксана. 

Зокрема, викладачка розповідає учням про Чернівці, показує визначні місця, наприклад, музей архітектури і побуту, влаштовує онлайн-пленери, під час яких показує фото чи відео того, що треба намалювати. У свою чергу, діти розказують про ті куточки України, де зараз вони перебувають. 

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №5

Одне із дистанційних занять

 

«Іноді буває важко зібратися, але ми домовляємося. У нас є такі контакті групи у вайбері. Є ще сформовані групи за розкладом у класрум. Тобто ранок розпочинається з того, що я дізнаюсь свій графік відключень, потім починаю писати дітям. Маленьким дітям здебільшого допомагають батьки, але хтось навчився самостійно користуватися програмами. У мене не такий розклад, як коли ми навчалися офлайн. Я працюю зараз і в неділю. Нині графік занять був складений так, щоб було зручно дітям», – розповідає Оксана. 

Побачити учнівські вистави, виставки робіт та послухати концерт можна віртуально. На сторінці у фейсбуці школи мистецтв № 3 висвітлюється уся діяльність закладу.   

 

Надія на повернення у рідні стіни

 

Будівля мистецької школи у Краматорську ціла, але має пошкодження, розповідають викладачі. 

«Вікон немає, вони вибиті, але їх забили дошками. Допомогли це зробити у міській раді. Усі цінні музичні інструменти та інші цінні речі вивезені в інший регіон нашої країни. Зараз є вахтери, які охороняють будівлю. Сподіваюсь, що ми повернемось у рідні стіни, школа залишиться цілою, а вікна будемо вставляти», – каже завідувачка художнього відділення Любов Рибалко.

 

Краматорська школа мистецтв № 3 продовжує працювати в евакуації - Фото №6

Так нині виглядає школа мистецтв № 3 у Краматорську

 

Поки ж викладачі школи у громадах, які їх прийняли, активно долучаються до заходів. Зокрема, розписують стіни у навчальних закладах на згадку. 

Ірина Мартинова

Фото надала Любов Рибалко

Читайте також «Ми не ділимо людей на своїх і чужих» – як приймають переселенців на Полтавщині

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика