Краматорські школи готуються до роботи в умовах пандемії
Святкування не для всіх, маски, вуличне навчання, вимірювання температури та заборона батьківських відвідин – нові реалії навчання в школах в умовах карантину. Краматорські школи активно готуються до зустрічі з учнями.
Головний державний санітарний лікар України затвердив тимчасові рекомендації щодо підготовки закладів освіти до роботи в період карантину. Вони стосуються не тільки шкіл, а й всіх закладів від, позашкілля до вишів. Опираючись на документи від санітарного лікаря, Міністерство освіти розробило свої рекомендації до підготовки навчальних закладів до нового навчального року. В регіонах триває підготовка шкіл.
Свято Першого дзвоника
Начальник Управління освіти Краматорської міської ради Марина Мозольова повідомила, що всі святкові заходи початку навчального року відбуватимуться тільки для першокласників і, можливо, для випускників одинадцятих класів. Одні школи готують квести, інші – ігрові програми на свіжому повітрі. Рішення про формат проведення приймає кожна школа окремо. В міському Управлінні освіти вважають недоцільним проводити традиційні масові «лінійки».
Протиепідемічні заходи та засоби
Головним питанням підготовки шкіл до навчального року в умовах карантину стало забезпечення їх санітарними засобами. Марина Мозольова розповіла, що ця робота почалась ще в травні. Тоді на протиепідемічні заходи з міського бюджету Управління отримало 1 мільйон 400 тисяч гривень.
В першу чергу гроші пішли до дитячих садків, які виходили з карантину. Частина того траншу також була витрачена на протиепідемічні заходи під час підготовки та проведення ЗНО. Для цього ще й з державного бюджету надійшов додаткові 1,4 мільйона гривень. З цих грошей утворився запас для підготовки шкіл до нового навчального року. 28 серпня буде проведено аукціон із закупівлі чергової партії санітайзерів.
За рекомендаціями головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в кожному закладі освіти мають бути безконтактні термометри для вимірювання температури працівникам та учням, в окремих санітарних кімнатах мають бути рідке мило або санітайзери, паперові рушники. Для регулярного очищення місць для сидіння, столів, дверних ручок, поручнів тощо знадобляться дезінфектори. Для збору використаних масок та рукавичок мають бути окремі контейнери, а на підлозі – розмітка для утримання дистанції.
«Для старту навчального року в школах все є» – запевнила Марина Мозольова. Та додала, що з міського бюджету незабаром надійде ще 914 тисяч гривень на продовження підготовки шкіл до роботи в умовах карантину.
Батьки беруть участь в перевірках шкіл
Протягом минулого тижня представники міського Управління освіти разом з представниками міської Держпродспоживслужби та краматорської філії обласного лабораторного центру (колишня Санепідстанція) відвідали всі школи з перевіркою.
До інспекції загальноосвітніх шкіл міста приєднались і спостерігачі від батьків. «Батьки впевнились, що перевірки проводяться сумлінно і роботи багато. Перевіряли наявність в школах термометрів, місткостей для використаних масок, кімнат-ізоляторів для дитини, що раптом себе почуває не здоровою. До будівлі школи мають вести кілька входів для розділення потоків учнів. На цей час в деяких школах ще спостерігаються недоліки, які адміністрація обіцяє усунути найближчими днями», – розповів голова Батьківської ради Краматорська Олександр Іванов.
Заняття в своїх класах та на вулиці
Міносвіти рекомендує адаптувати навчання таким чином, щоб мінімізувати пересування учнів між аудиторіями та зменшити їх скупчення, в тому числі й розглянути можливості проводити заняття на вулиці. За словами Марини Мозольової, всі школи, що мають таку можливість, до вуличних занять готові. Під навіси та в шкільні садочки винесено старі запасні парти та стільці.
Також школярі не будуть змінювати кабінети для навчання. Кожен клас всі уроки проводитиме тільки у своїй класній кімнаті. Виключення будуть тільки для уроків інформатики та фізкультури.
- Нові правила перебування в навчальному закладі:
- Вхід до приміщення, а також пересування коридорами у респіраторі або захисній масці.
- На заняттях захисні засоби можна не використовувати.
- Батькам заборонено заходити до навчального закладу, окрім тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю.
- На кожній перерві кімнати мають провітрюватись не менше 10 хвилин.
- Вчителі опитуватимуть учнів перед заняттями щодо самопочуття.
- Учні з симптомами гострих респіраторних захворювань мають бути оперативно оглянуті медпрацівником.
- Персонал проходитиме термометрію і не допускатиметься до школи з температурою понад 37,20 С.
- Харчування має бути без самообслуговування, а за один стіл сідають не більше чотирьох осіб.
- Працівники їдальні мають носити захисні маски й одноразові рукавички, а на видачі страв додатково надягатимуть щиток або захисні окуляри.
Готовність до дистанційного навчання
В кожному регіоні України щотижня встановлюється рівень епідемічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний». Зараз Донецька область має «зелений» рівень. Навчальні заклади закриються тільки у разі надання регіону «червоного» статусу. Тоді навчання продовжиться вдома, як мінімум, на 14 днів. Тільки через такий термін може бути змінений статус регіону.
Якщо область або місто отримає «червоний» статус, навчання перейде в дистанційний формат. За словами Марини Мозольової, вже зараз вчителі виходять з відпусток і опановують нову платформу «Нові Знання». Це єдина безкоштовна платформа для організації навчального процесу, яка входить до всеукраїнського проєкту «КУРС: Освіта».
На платформі «Нові Знання» вчителі зможуть виставляти оцінки й вести облік відвідуваності в електронних класних журналах та учнівських щоденниках, надавати домашні завдання як всьому класу, так і окремим учням. Батьки завжди матимуть інформацію про те, що відбувається в школі.
Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!