Краматорських жінок навчать самообороні

5067
коментарі відсутні

Краматорських жінок навчать самообороні

В рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” на Донеччині розпочався новий проект “Посилення безпеки  жінок у громаді міста Краматорськ та зміцнення довіри суспільства до поліції у питаннях запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству“. Презентація проекту відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

У Краматорську проект впроваджує громадська організація “Асоціація жінок “Пані”. За словами керівниці організації, Лариси Одаренко, проект має три важливі складові.

“Перша – інформаційна складова. Ми надрукуємо 2 тисячі листівок з інформацією про види сімейного насильства та з контактними номерами телефонів, за якими можна звертатись про допомогу. Друга складова спрямована на чоловіків – 10 грудня буде проведено відкритий семінар за тематикою протидії насильству. І третя складова – безпосередньо курси самооборони для жінок, які ми назвали “Слабка не є безсильна”. Під час чотирьох теоретичних занять з жінками працюватимуть юристи та психологи, а під час шістьох практичних – патрульні поліцейські”, – повідомила Лариса Одаренко.

На курси самооборони запрошують усіх бажаючих, але набір обмежений – будуть сформовані дві групи по 12-13 жінок. Записатись можна на сторінці ГО громадська організація “Асоціація жінок “Пані”, або за телефоном 050-622-11-49.

“Для опанування прийомами самооборони немає значення ані вік, ані фізична підготовка. Ми навчимо навіть самих тендітних жінок стати сильнішими духом і бути більш впевненими у собі. Декілька простих прийомів допоможуть їм змобілізувати сили у критичний момент та дати відсіч агресору”, – зазначила Ганна Ванда, інспектор групи зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в м. Краматорськ та Слов’янськ.

Про масштаб проблеми, коли жінки страждають від агресивних вчинків, говорить статистика. З початку року по Краматорську та Слов’янську на лінію 102 надійшло 1566 повідомлень про сімейне насильство. А загалом по Донецькій області ця цифра сягає 4005. Найбільше число випадків приходиться на Маріуполь, проте жінки з сільської місцевості дуже рідко звертаються по допомогу.

“Це свідчить про слабку інформованість. 80 відсотків негативних явищ відбуваються з тій причини, що людина просто не знає про те, на яку допомогу вона може розраховувати. Тому вкрай важливо розповідати жінкам, що не можна терпіти насильство, що є важелі стримування агресора, а для них самих створені безпечні притулки. На даний час в Донецькій області їх три – у Маріуполі, Дружківці та Слов’янську. Звичайно, є потреба у поширені мережі таких шелтерів, і ми над цим працюємо”, – сказала Лілія Золкіна, заступник директора департаменту-начальник управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Над розв’язанням проблеми гендерно-зумовленого насильства працюють як підрозділи місцевого самоврядування, так і міжнародні організації, які надають потужну фінансову допомогу для реалізації проектів. Наприклад, благодійний фонд “Карітас Краматорськ” не обмежується лише підтримкою проведення акції “16 днів проти насильства”, а проводить постійну роботу у даному напрямку.

Краматорських жінок навчать самообороні - Фото №1

Краматорських жінок навчать самообороні - Фото №2

Краматорських жінок навчать самообороні - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика